Mahçiçek’ten engelli bireylere bir merkez daha

Mahçiçek’ten engelli bireylere bir merkez daha

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek 2019 yılında yapımını tamamlayarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne teslim ettiği Kısa Süreli Engelli Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin (KIYAM) tanıtım programı gerçekleştirdi.

Onikişubat Gündüz Bakım ve Rehabilitasyon, Aile Danışma Merkezi olarak 15 Temmuz 2020’den beri hizmete geçen kurumun bahçesinde Onikişubat Belediyesi tarafından düzenlenen kahvaltı programına, Vali Ömer Faruk Coşkun, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve Milletvekilimiz Celalettin Güvenç, Milletvekilileri İmran Kılıç, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur, İlçe Başkanı Mücahit Kara, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, “Marifet iltifata tabi, doğrudan direk kendisiyle ilgili olmasa bile şehrin en güzel yerine siz ihtiyaç sahibi çocuklarımıza bu tesisi yapan, kazandıran değerli Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek’e teşekkür ediyor, alkışlıyorum. Bu ülkeyi 2002’lerde batma noktasından alıp bugünlere getiren ve bu ülkenin tüm fakirleri yetimleri dezavantajlı grupları, engellileri, çocuğu askerde olanları vb. için ülkeyi hizmet eder hale getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ediyorum. Buradan hep beraber dualarımızı gönderelim.” diye konuştu.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Onikişubat Belediyesi olarak eğitim alanında çok ciddi çalışmalar yaptık. 7 okulu yurtlarıyla beraber yaptık. Yakın zamanda hem ortaokulu hem lise binası olan okulumuzu yapmış olacağız. Çok geniş bir alanda yaptığımız 9 bin 700 metrekare civarında merkezimizde bir yönetim binamız, 5 erişilebilir binamız ile hizmet vermekteyiz. Yine yakın bir zamanda yaptığımız Down Eğitim Merkezimiz de özel çocuklarımıza hizmet vermektedir. Sayın Milletvekillerimizin gayretleriyle hazineden bir tahsis daha geldi. Onu da Otizm Sendromu çocuklarımızın Rehabilitasyon Merkezi yapımında kullanacağız. Arkadaşlarımız projelerini hazırlıyorlar, yakın bir zamanda inşaatına başlayacağız. Böylece ilçemizde özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımızı için merkezlerimiz tamamlanmış olacak. Bugün bizlerle beraber olduğunuz, teşriflerinizle onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyorum. Bu tesisin yapımında emeği geçen mesai arkadaşlarıma da gönülden teşekkür ediyorum.”

Engelli bireyler ve velileri, yapılan bu hizmetlere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER