Mahçiçek’ten Çanakkale Deniz Savaşı mesajı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 18 Mart 1915 yılında dünyanın en büyük donanmasına karşı kazanılan Çanakkale Deniz Savaşı’nın 105. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Mahçiçek’ten Çanakkale Deniz Savaşı mesajı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 18 Mart 1915 yılında dünyanın en büyük donanmasına karşı kazanılan Çanakkale Deniz Savaşı’nın 105. yıldönümü vesilesiyle mesaj yayımladı.

Başkan Mahçiçek mesajında, “Gelişmiş donanmalarına karşın, milletimiz iman gücüyle, dünya tarihinin seyrini değiştirmiştir.” dedi.

Ülke tarihinin her bir zaman diliminde şanlı galibiyetlerinin olduğunu ifade eden Mahçiçek, mesajında şu bilgilere yer verdi:

“Lakin Çanakkale Savaşı tüm milletlerin bir araya gelerek, topraklarımızı ele geçirmek istemesinin en açık tezahürüdür. Bu savaş, milletimizin kadın, çocuk demeden tek yürek olduğu, kadınların arka planda askerlerimize destek sağladığı, milletimizin son damlasına kadar hak ettiği şanlı bir zaferle sonuçlanmıştır. Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü münasebetiyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, bu vatan için kanını akıtmış her bir şehidimizi rahmetle yad ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER