banner675

Kurtuluş Haftası’nda çeşitli etkinlik gerçekleştirildi

Kurtuluş Haftası’nda çeşitli etkinlik gerçekleştirildi

Şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli programlar düzenlendi. Güngör, “Bize bu toprakları vatan bırakan tüm ecdadımızı, şehitlerimizi ve 6 Şubat depremlerinde kaybettiğimiz tüm canlarımızı rahmetle yâd ediyoruz.” dedi.

Kurtuluş Haftası etkinliklerinin 3. gününde çeşitli programlar düzenlendi. Etkinlikler, Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreniyle başladı.

Şehir protokolü ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen törende, Vali Mükerrem Ünlüer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

Kurtuluş Haftası etkinlikleri, Uzunoluk Caddesi’nde devam etti. Maraş’ın Milli Mücadelesinde önemli bir yeri olan Sütçü İmam olayının canlandırıldığı gösteri, izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Gösteri sonrası katılımcılara süt de ikram edildi.

Program, Sütçü İmam Türbesi ve şehitlik ziyaretiyle devam etti. Vali Mükerrem Ünlüer, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve şehir protokolü, Sütçü İmam ve şehitleri kabirleri başında dualarla yad etti. Heyet, son olarak Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Tayfun Özbek ve üyelerle bir araya geldi.

Milli Mücadele kahramanlarına, şehitlere ve 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Geçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta şehrimiz merkezli çok büyük bir afet yaşadık. Çok zor günlerden geçerek hamdolsun bugünlere geldik. Bu vesileyle depremde kaybettiğimiz canlarımıza bir kez daha rahmet diliyorum. Bu yıl şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünü kutluyoruz. Bugün çelenk sunma töreninin akabinde Uzunoluk Caddemizde Sütçü İmam olayının canlandırıldığı gösteriyi takip ettik. Sütçü İmam Türbesi ve şehitliğimizi ziyaret ederek kabirleri başında dualarla andık. Bize bu toprakları vatan bırakan tüm ecdadımızı ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner685