Kipaş’tan TSE standartlarında maske

Kipaş Tekstil tarafından koronavirüs salgına karşı üretilen ve tıbbi ortamlar dışında günlük kullanım sırasında bulaş riskini sınırlandırabilme özelliğine ile TSE standartlarına sahip maske üretiliyor.

Kipaş’tan TSE standartlarında maske

Kipaş Tekstil tarafından koronavirüs salgına karşı üretilen ve tıbbi ortamlar dışında günlük kullanım sırasında bulaş riskini sınırlandırabilme özelliğine ile TSE standartlarına sahip maske üretiliyor.

Tüm dünyada büyük sağlık, ekonomik sorunlara sebep olan ve etkisi gün geçtikçe artan koronavirüse karşı, tekstil üretiminin en önemli üreticilerinden olan Kipaş Tekstil büyük bir başarıya imza attı.

Kipaş Holding’e bağlı Kipaş Tekstil, koronavirüs salgınına karşı 36 yılı aşkın tecrübesi ve üstün teknolojiye dayalı üretim yapısıyla üstün konfor özellikli yıkanabilir maskelik kumaş ve bez maske üretimine devam ediyor.

Üretilen maskelik kumaşlar ve bez maskeler, EN 14683, TSE K 599 ve UNE 0065 standartlarında yıkanabilir ve üstün konfor özelliklerine sahiptir. EN 14683, TSE K 599 ve UNE 0065 standartlarına sahip maskelik kumaşlar ve bez maskeler, tıbbi ortamlar dışında günlük kullanım sırasında bulaş riskini sınırlandırabilme özelliğine sahiptir. Kipaş Tekstil maske kumaşları, doğal elyaf içeriğinden dolayı, koku yapmaz özelliktedir.

Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Kipaş Tekstil Genel Müdürü Halit Gümüşer, koronavirüs sürecinde Türkiye’de ve dünyada yaşanan sosyal, ekonomik sorunlara karşı tekstil üreticileri olarak üstlerine düşen görevin farkında oldukları söyledi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında maske üretimi için Ar-ge çalışmalarının sonucunu aldıklarını ifade eden Gümüşer, şunları kaydetti:

“Kipaş tekstil olarak bu süreçte, toplum sağlığına yönelik olarak araştırma ve geliştirme ekiplerimizle, maskelik kumaş ve bez maske üretiminde önemli özelliklere sahip, doğaya ve çevreye dost üstün teknolojik alt yapımızla, çalışmalarımızı tamamladık. Ürettiğimiz maskelik kumaşlar ile farklı desen ve renk uygulamalarına uygun, klips, zımba gibi keskin kenarları olmayan, doğal elyaftan rahat nefes alınabilen, koku yapmayan, üç mikrondan daha büyük damlacıklar için bariyer özelliğine sahip ve ciltle temas halinde risk taşımayan bez maske üretimi yapıyoruz. İnşallah Kipaş Tekstil olarak, ürettiğimiz maskelik kumaşlarımız ve bez maskelerimiz, başta ülkemiz olmak üzere, tüm dünyada Kovid-19 pandemisinden daha hızlı ve sağlıklı kurtulmamızı sağlar.”

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER