KGC Yönetimi TOKİ Başkanı Bulut’la görüştü

KGC Yönetimi TOKİ Başkanı Bulut’la görüştü

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti’nin girişimi ile başlatılan ve bir süredir görüşmeleri devam eden, TOKİ Basın Sitesi Projesi’nde önemli aşamalar kaydedildi.

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın da büyük desteğini alarak TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile bir toplantı gerçekleştirdi.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti’nin başlattığı Basın Sitesi projesinin en kısa zamanda yapılacağını belirtti.

Basın sitesi ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Bulut, Arsa devirlerinin yapıldığını ve çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

Bulut, “Sayın Bakanımız Mahir Ünal’da bu projeyi yakından takip ediyor ve çalışmaların bir an önce bitirilmesini ümit ediyor.  Bu bölgede 100 bin sosyal Konut Projesi içerisinde yapılacak olan 350 konut projemizde var. İkisini en kısa zamanda bitirmek istiyoruz.” diye konuştu./        

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sermet Çuhadar, Kahramanmaraş’ta yapılacak olan Basın Sitesi projesiyle ilgili tüm çalışmaları yakından takip ettiklerini kaydetti.

Ankara’ya giden Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyeleri TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile görüştüklerini hatırlatan Çuhadar, şunları söyledi:

“Sayın Bakanımız Mahir Ünal’ın Danışmanı Mehmet Demircioğlu ile birlikte TOKİ Başkanımız ve TOKİ Başkan Yardımcıları ile bir saate yakın görüşme yaptılar. Görüşme sonucu basın sitesi için, tahsis edilen yerle ilgili anlaşma sağlandı. Başkan Bulut’un Basın Sitesinin en kısa zamanda projelendirilerek yapımına başlanacağını belirtti.”

Kahramanmaraş’ta görev yapan basın çalışanlarının ev sahibi olmalarını hedeflediklerini dile getiren Çuhadar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti olarak Yaklaşık 16 ay önce başlattığımız Basın Sitesi Projesi’nin hayata geçirilmesi için çalışmalar son hızla devam ediyor. Cemiyet olarak 16 aydır Projenin hayata geçirilmesi için görüşmeler yapıyoruz.  Basın sitesi için değişik zamanlarda Ankara’ya giderek takibini yapıyoruz. Bu süre içerisinde TOKİ ile görüşmeler yapıldı. TOKİ ile yapılan görüşmelerin her seferinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mahir Ünal’ın bizlere büyük desteği oldu. Bu görüşmede basın sitesinin yer konusu netlik kazanırken sahada en kısa zamanda proje çalışmalarının yapılması için söz alındı.”

Toplantının ardından Mahir Ünal adına, Danışmanı Mehmet Demircioğlu TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a Maraş Yöresel hediyesi takdim etti.

Toplantıya Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Niyazi Kara, TOKİ Başkan Yardımcıları Hakan Akbulut, Dursun Baştürk ile KGC Yönetim Kurulu Üyeleri Kürşat Kerem Akçakale ve Şahin Efe katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER