KAMTİAD’ın tanıtımı gerçekleştirildi

KAMTİAD’ın tanıtımı gerçekleştirildi

Kahramanmaraş Ticaret ve İş İnsanları Derneği (KAMTİAD), gerçekleştirilen tanıtım lansmanı ile adını Kahramanmaraş’a duyurdu.

Kahramanmaraş’ta vergi mükellefi olan ticaret ve iş insanlarını bir çatı altında toplayarak tanışma ve kaynaşmalarını temin etmek amacı ile kurulan KAMTİAD, gerçekleştirilen tanıtım lansmanı yapıldı.

KAMTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Esat Işık, “Kahramanmaraş’ı nasıl kalkındırırız, şehrimize hangi yönden katkımız olur düşüncesi ile 7 girişimci bir araya gelerek Kahramanmaraş Valiliği Sivil Toplum Müdürlüğü’ne kuruluş belgelerimizi verdik. İnşallah sizlerin de desteği ile KAMTİAD üzerinden eğitim, proje, e-ticaret üzerine dönüşüm, iller arası geziler ve buna benzeri çalışmalarla kendimizi göstereceğiz. İlk başta bizler yurt dışından hükümetimize yük olmadan nasıl kalkınabiliriz bu konulara bakacağız. Daha sonra ülkemizdeki sivil toplum kuruluşlarına destek veren tüm kuruluşlarla yol almayı düşünüyoruz. İnşallah bir yıl içerisinde bin üye hedefimize ulaşırız. Üyelerimizin tamamı sahada en az 5 yıllık tecrübesi olan insanlardır.” dedi.

KAMTİAD’ın Kahramanmaraş ekonomisinin lokomotifi olan ticaret ve iş insanlarının birlik ve beraberliğini sağlayarak, iş birliği yapmaları istihdam oluşturabilmeleri için çatı oluşturmak olduğunu ifade eden Işık, şunları söyledi:

“Kuruluşumuzu bugün verdik ve şu anda üye sayımız 16’dır. İlk yılda esnaf ve sanatkarlar odasının ticaret bölümünden hem de KMTSO’daki ticaret ile ilgilenen ve vergi mükellefi olan arkadaşlarımızı da bünyemize ekleme gayretimiz olacak. KAMTİAD’ın ilk baştaki hedefi Kahramanmaraş’taki ticareti geliştirmek, daha sonra ülkemize ondan sonraki hedefimiz ise, yurtdışına açılmak olacaktır.”

KAMTİAD'ın Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Esat Işık yaparken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mesut Uğur ve Mehmet Atlama, Genel Sekreter Hacı İbrahim Uzun, KAMTİAD Kadın Kurulu Başkanı Emine Esertaş, Genç KAMTİAD Kurulu Başkanı İbrahim Akış, Basın ve Tanıtım Sorumlusu Çağrı Çalık görev aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER