Gürbüz’e en başarılı belediye başkanı ödülü verildi

Gürbüz’e en başarılı belediye başkanı ödülü verildi

Bir araştırma şirketi tarafından yapılan, “2022 yılının en Başarılı Belediye Başkanları” araştırmasına göre Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, yüzde 60,9 oy alarak dördüncü oldu

Göreve geldiği günden bu yana hemen hemen her alanda yeni bir hizmet anlayışı getiren, festivaller, sosyal belediyecilik, hizmet belediyeciliği alanlarında gönüllere dokunan Gürbüz, başarılı çalışmalarından ötürü ödüle layık görüldü.  ALF araştırma 2022'nin en başarılı belediye başkanları anketinin sonuçlarına göre yüzde 60,9 oy alan Gürbüz Türkiye genelinde ilçe belediye başkanı olarak dördüncü oldu.

Hizmet yarışında farklı işlere imza atan Gürbüz, 3 yıldır düzenlediği festivaller ile kenti adeta ticaret merkezi haline getirdi. Her sene konserlere 1 ila 2 milyon ziyaretçi çekmeyi başaran Elbistan, yeni projeleri de hayata geçirdi.  Yetim Koordinasyon merkezi kurarak Türkiye’de bir ilke imza atan Gürbüz bin 300 öğrencinin hayat boyu eğitimi karşılıyor. Öte yandan, 2021 yılında 8,5 hektarlık alana biyolojik gölet kurulan Elbistan, bu gölet ile Guinness rekorlar kitabına müracaat ederek yeri bir başarıya imza attı.

İstihdamı arttırmak şehri adına cazibe merkezi haline getiren Gürbüz, fabrikaların kente gelmesini sağladı. Elbistan OSB’de şu anda fabrikalar cazibe merkezi sayesinde çalışmalarını sürdürürken, yeni fabrikaların kurulum aşamaları sürüyor.

2019-2022 yılları arasında Elbistan’da 1,5 milyon metrekare asfalt, 14,2 milyon metrekare kilit parke ile mahallelerin yüzde 85’ine yakını bitirildi. Yapılan bu çalışmalar sonrası Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’e ödül verildi.

Gürbüz, “Şehrimize her alanda hizmeti yapmaya devam ediyoruz. Elbistan potansiyeli yüksek, ve her manada güçlü bir şehir. Bu yönü ile şehrimize hizmeti borç biliyoruz. Tarım, sanayi, kültür- sanat, istihdam ekseninde önemli atılımlarımız oldu. Festivaller sayesinde ekonomik, sosyo kültürel anlamda büyük kazanımlar elde ettik. Belediyemize ait ve kullanılmayan tarım arazilerine buğday ekimi yaparak, kendi ürettiğimiz un sayesinde ekmeği vatandaşlarımıza 1 liraya ulaştırıyoruz. 2023 yılında da 1 liraya satışa devam edeceğiz. Şehrimize hizmeti hız kesmeden devam ettireceğiz. Bizi bu ödüle layık gören tüm hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER