banner596

Dulkadiroğlu’dan virüs tedbirleri

Dulkadiroğlu Belediyesi koronavirüse karşı önlemlerine aralıksız devam ediyor.

Dulkadiroğlu’dan virüs tedbirleri

Dulkadiroğlu Belediyesi koronavirüse karşı önlemlerine aralıksız devam ediyor.

Kamu binalarını dezenfekte eden Dulkadiroğlu Belediyesi, toplu mekan yasaklarını da sıkı bir şekilde denetliyor.

 Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında çalışmalarını sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi, bu kapsamda başlattığı dezenfekte ve denetim çalışmalarını hızlandırdı.

Dulkadiroğlu Belediyesi, vatandaşın bilgilenmesi ve bilinçlenmesi için de çeşitli afiş, broşür ve ilanlar hazırlayarak dağıtımını gerçekleştirdi.

Bu çalışmaların ardından çöp konteynırları, park ve bahçelerde de yıkama ve dezenfekte işlemi yapan Dulkadiroğlu Belediyesi, İçişleri Bakanlığının toplu mekan uygulamalarını denetlemek için de Zabıta Ekiplerini harekete geçirdi.

Özel ekip oluşturarak bölgesinde bulunan kamu binalarını tek tek dezenfekte eden Dulkadiroğlu Belediyesi, tedbirler kapsamında bu işlemleri sürdüreceğini kaydetti.

Çalışmaları bizzat yöneten Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, bu hususta vatandaşların da aynı hassasiyeti göstermesini istedi.

Toplum sağlığının önemine dikkat çeken Başkan Okay, şunları kaydetti: “Devletimizin tedbirlerini harfiyen yerine getirirken, uzman kişilerle yaptığımız istişareler sonrasında kendi çözümlerimizi de ortaya koyuyoruz. Bu kapsamda ekiplerimizi harekete geçirdik ve ilçemizde bulunan tüm kamu binalarını tek tek dezenfekte ediyoruz. Bu kamu binalarının içerisinde Camiler, Sağlık Merkezleri, Kurslar, Okullar, Eğitim Alanları, PTT Hizmet Binaları, Devlet Bankaları, Sosyal Tesisler, Park ve Bahçeler, Çeşitli Müdürlükler ve daha birçok kamu alanı mevcuttur. İletilen talepler doğrultusunda bu alanların dezenfekte çalışmalarını sürdürüyoruz. Ayrıca belediyemize ait olan alanlarda da düzenli dezenfekte çalışmaları yapıyoruz.”

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER