Doğu Akdeniz’in Örnek kenti Kahramanmaraş

Doğu Akdeniz’in Örnek kenti Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) 2020 yılı içerisinde en fazla proje sunan Kahramanmaraş örnek gösterildiğini söyledi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 97. Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Katılımcılar tarafından yapılan değerlendirmelerde, 2020 yılı içerisinde Doğu Akdeniz şehirlerinin proje üretkenliği, proje onay süreçleri ile 2021 yılında gerçekleşmesi planlanan faaliyetler gibi bir dizi konu ele alındı.

Toplantıda, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’na yapılmış 39 projeden, 19’unun Kahramanmaraş’tan yapıldığı kayda geçti. Böylece Kahramanmaraş en yüksek proje başvurusu ve onaylanmış projeleriyle bölgede ilk sırada yer aldı.

Proje başvuruları arasında, Kahramanmaraş Çağlayancerit Ceviz İşleme ve Paketleme Tesisi ile Kahramanmaraş 3D Modelleme ve Tasarım Merkezi projeleri örnek gösterildi.

Büyükşehir Belediyesi ile kamu kurumları arasında son derece yüksek bir koordinasyon ve işbirliği olduğunu hatırlatan Güngör, “Tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Bu işbirliği, genelden özele, hükümetimizin erişilebilir ve şeffaf yönetim anlayışıyla daha da artıyor. İnşallah, paydaş kurumlarımızla işbirliği içinde şehrimizin gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER