Coşkun’dan 30 Ağustos mesajı

Coşkun’dan 30 Ağustos mesajı

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Coşkun, “Büyük bir kurtuluş mücadelesi sonucunda şanlı tarihimize altın harflerle yazılan 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıldönümünü milletçe kutlamanın coşkusunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

30 Ağustos Zaferinin önemli bir askeri başarı olmasının yanında vatan ve millet sevgisinin, milletin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin ve güçlü birlikteliğinin de unutulmaz sembolü olduğunu hatırlatan Coşkun, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“26 Ağustos 1071'de Malazgirt Meydan Muharebesi'nde kazandığı zaferle Anadolu'yu vatan yapan milletimiz, yine bir 26 Ağustos günü başlattığı ve 30 Ağustos 1922'de kazandığı zaferle, Anadolu'nun ebediyen Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya haykırmış ve ilelebet payidar olacak Türkiye Cumhuriyeti'nin de inşa sürecini başlatmıştır. Tarih boyunca gücünü, birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin sahip olduğu mukaddes değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenme anlayışı ve Büyük Taarruz Ruhu, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız badireleri aşmamızda en büyük güvencemiz olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan yapan tüm ecdadımızı, bugüne kadar mukaddes değerlerimiz uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Şanlı Ordumuzun ve Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2021, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER