Başkan Mahçiçek’ten, tüm dünya çocuklarına mesaj

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 Başkan Mahçiçek’ten, tüm dünya çocuklarına mesaj

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Mahçiçek,“bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarına armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yad ediyor, çocuklarımızın bayramını kutluyorum” dedi.

 Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “23 Nisan 1920 TBMM’imizin açılış tarihi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu özel günü Kurtuluş Savaşı sonrası yetim kalan şehit ve gazi çocuklarına ithafen Çocuk Bayramı olarak armağan etmiştir. İlk yıllarda Çocuk Bayramı, savaş sırasında yetim ve öksüz kalan yoksul çocukların bir bahar şenliği ortamında sevindirmek amacını taşıyordu ve daha sonraları tüm dünya çocuklarının bayramı olarak kutlanmaya başlamıştır. 100. Yılını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı bu yıl, 23 Nisan akşamı saat 21:00’da evlerimizin balkonundan İstiklal Marşı’nı söyleyerek kutlayacağız.”

Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan İstiklal Meşalesinin Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmasıyla yeni bir boyut kazandığını dile getiren Mahçiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin ilk değil, binlerce yıllık tarihindeki son devletidir. Devletimiz ve milletimiz İstiklal uğrunda vatan toprağını kanlarıyla sulamıştır. Milli Mücadelemizin 100. yılında böyle manidar ve güzel bayramlarımızı çocuklarımızla paylaşmanın gururunu ve onurunu yaşıyorum. Tüm dünya çocuklarının ve ülkemin güzel çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, onlara daha güzel ve sağlıklı bir dünya bırakmak için çalıştığımızı belirtmek istiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 20:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER