Asadov, “Azerbaycan halkı olarak Türkiye’nin yanında olduk, acılarını paylaştık”

Asadov, “Azerbaycan halkı olarak Türkiye’nin yanında olduk, acılarını paylaştık”

Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ile Azerbaycan Mahallesi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

6 Şubat 2023’de meydana gelen depremlerin Azerbaycan hükümeti tarafından yapımına başlanan Azerbaycan Mahallesindeki inşaat çalışmalarına inceleyen Azerbaycan Cumhuriyeti Başbakanı Ali Asadov, depremlerinin ardından Türkiye’nin yanında olmak ve acılarını paylaşmaya çalıştıklarını söyledi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, programı kapsamında şehre gelen Azerbaycan Cumhuriyeti Başbakanı Ali Asadov ile hızla yükselen Azerbaycan Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Vali Mükerrem Ünlüer ve şehir protokolünün de yer aldığı incelemelerde Başbakan Asadov, yürütülen çalışmalara ilişkin son bilgileri aldı.

İncelemelerin ardından basın açıklamasında bulunan Asadov, “Türkiye ziyaretlerimizi Kahramanmaraş’ta başlattık. 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Azerbaycan halkı olarak Türkiye’nin yanında olduk, acılarını paylaştık. Kahramanmaraş’ta da kısa süre içerisinde yeni konut ve iş yerlerinin yapımına başladık. Bugün de alanda yürütülen çalışmaları yerinde inceledik. Çalışmalar planlanan takvime uygun şekilde ilerliyor. Burada inşa ettiğimiz okul, ulu önderimiz Haydar Aliyev’in adını taşıyacak. Kahramanmaraş’ta Azerbaycan ve önderimiz Haydar Aliyev’in adını yaşatıyoruz. 2025 yılının Şubat ayına kadar Azerbaycan Mahallesi’nin yapımının tamamlanmasını hedefliyoruz.” cümlelerini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, “Kardeş ülkemiz Azerbaycan, depremin ilk anlarından itibaren hep yanımızda oldu. Tüm Azerbaycan halkına çok teşekkür ediyoruz. Aramızdaki kardeşlik bağını çok daha güçlendirdik. Azerbaycan hükümeti ve TOKİ iş birliğiyle yürütülen çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor. Azerbaycan Devleti tarafından şehrimize kazandırılan Haydar Aliyev İlkokulu yeni eğitim döneminde faaliyete geçecek. Kalıcı konutların büyük bir kısmı ise bu sene sonuna doğru bitmiş olacak. Kahramanmaraş’ımızın kalbinde, şehrimize yakışır bir mahalle olacak. Bu vesileyle bir kez daha kardeş Azerbaycan’a şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER