19 şüpheliden 19 silah ele geçirildi

19 şüpheliden 19 silah ele geçirildi

Kahramanmaraş’ta son iki haftada polis ekiplerince düzenlenen operasyonlarda 19 şüpheliden 19 silah ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, silah taşıyan ve silahla havaya ateş eden şahıslara yönelik çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

Ekipler, silah taşıyan, silah kullanan ve silah kullanması muhtemel şahıslara yönelik çalışmalar kapsamında mahalle ve parklara huzur uygulamalarına ağırlık verdi.

Yapılan çalışmalarda, havaya ateş ederken suçüstü 4 kişi, sokak üzerinde silah taşırken 6 kişi, ikametinde, aracında ve işyerinde silah ele bulunduran 9 kişi yakalandı.

Şüpheli şahıslardan 7 ruhsatsız tabanca, 3 ruhsatsız pompalı tüfek, 3 ruhsatsız av tüfeği, 6 kurusıkı tabanca olmak üzere toplam 19 silah ve çok sayıda mermi ele geçirildi.

Yapılan denetimlerde 3 şahıs üzerinden suçta kullanılabilecek bıçaklar ele geçirildi. Şüpheliler hakkında yasal işlem başlatıldı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ateşli silahlarla vatandaşların huzur ve sükunetini bozan, havaya ateş eden şahıslara yönelik etkin mücadele edileceğini, vatandaşların can ve mal güvenliği için her türlü tedbirin alınmaya devam edeceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2021, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner484

banner483