banner596

Vali Coşkun göreve başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı valiler kararnamesiyle Kahramanmaraş valiliğine getirilen Vali Ömer Faruk Coşkun göreve başladı.

Vali Coşkun göreve başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı valiler kararnamesiyle Kahramanmaraş valiliğine getirilen Vali Ömer Faruk Coşkun göreve başladı.

Geçtiğimiz günlerde resmi gazetede yayınlanan valiler kararnamesiyle Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’ın Konya Valisi olarak atanmasının ardından Kahramanmaraş Valiliği görevine Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun getirildi.

Bugün göreve başlayan Vali Ömer Faruk Coşkun, valilik bahçesinde sosyal mesafe kuralları uyularak karşılandı.  

Karşılamaya, Onikişubat, Dulkadiroğlu Kaymakamları, Vali yardımcıları ve valilik personeli tarafından katıldı.

Türkiye’nin kahramanlar ve şairler kentine vali olarak atanmanın mutlu gururunu yaşadığını dile getiren Coşkun, “Bu onuru bizlere layık gören sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Osmaniye’de 3 yıldır yürüttüğü görevin ardından Kurtuluş Savaşının en büyük kahramanlarından Sütçü İmam’ın torunlarına hizmet etmenin heyecanı içerisinde olduğunu ifade eden Coşkun, şunları kaydetti:

“Görevimiz süresince bizlere düşen ilk ve en önemli görev kuşkusuz ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesiyle ilimizin başta yatırım potansiyeli olmak üzere sahip olduğu tüm zenginliklerini en iyi şekilde değerlendirmek, halkımızın refah, huzur, mutluluk ve güvenliğini pekiştirmek olacaktır. Bu hedeflere ulaşmak için mesai arkadaşlarımla birlikte üstün görev anlayışı içinde en doğru, akılcı, etkin ve verimli bir şekilde mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet etme azmi ve gayreti içinde olacağımızın bilinmesini isterim. Bu çalışmalarımız sırasında siz değerli hemşehrilerim başta olmak üzere Milletvekillerimizin, tüm siyasi parti temsilcilerimizin, özel sektör, kamu kurum ve kuruluşlarının, oda ve meslek kuruluşlarının, toplumun diğer bütün kesimlerinin ve kamuoyu adına denetim ve bilgilendirme görevi üstlenen saygıdeğer basın mensuplarımızın son derece hayati öneme haiz desteklerini, katkılarını, tecrübe ve bilgilerini esirgemeyeceklerine yürekten inanıyorum.”Tüm dünyayı etkisi altına alan bir pandemi döneminin yaşandığını hatırlatan Coşkun, “Ülke olarak bu konuda çok büyük hassasiyet gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Sizlerden ricam lütfen maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda daha duyarlı olup tedbiri elden bırakmayalım. Kahramanmaraşlı hemşehrilerim, kıymetli basın mensuplarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımızın yöneticileri, pandemi süreci nedeniyle dar bir karşılama programı gerçekleştirdik. Görev süresince sizlerle sık sık bir araya geleceğimizin bilinmesi istiyor, bu konuda hassasiyet göstermenizi diliyorum.”

 

Kahramanmaraş Valiliği görevini laikiyle yerine getiren Vahdettin Özkan’a teşekkür eden Coşkun, “Bu kadim şehre hizmet etmiş olan tüm Valilerimize yapmış oldukları hizmetler için şükranlarımı sunuyorum. Vefat etmiş olanlara Allah’tan rahmet diliyor, sizleri en kalbi muhabbetlerimle selamlıyor, saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER