MARAŞFED KURULDU

Uzun zamandır İstanbul da faaliyet gösteren derneklerin bir üst çatı altında toplanarak, çalışmalarında profesyonelleşerek daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen, Kahramanmaraş’ı eğitim, kültür, sanat ve turizm alanında tanıtmayı gaye edinen ve bu doğrultuda önemli lobi faaliyetleri yürütecek olan MARAŞFED atılan imzalar ile kuruldu.

 MARAŞFED KURULDU
 MARAŞFED (KAHRAMANMARAŞ DERNEKLER FEDERASYONU) KURULDU

 

 MARAŞFED KURULDU
Kısa adı MARAŞFED olan Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu İstanbul’da kuruldu. Uzun zamandır İstanbul da faaliyet gösteren derneklerin bir üst çatı altında toplanarak, çalışmalarında profesyonelleşerek daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen, Kahramanmaraş’ı eğitim, kültür, sanat ve turizm alanında tanıtmayı gaye edinen ve bu doğrultuda önemli lobi faaliyetleri yürütecek olan MARAŞFED atılan imzalar ile kuruldu.

Federasyon kuruluşu için evrakları hazır olan dernek yöneticileri, ortak karar alarak kurucu başkanlığa şu an AFŞİNDER Başkanlığını da yürüten Ahmet ARDIÇ getirildi. Konu hakkında açıklama yapan MARAŞFED Başkanı Ahmet ARDIÇ, büyük bir özveri ile faaliyetlerini sürdürmeye çalışan derneklerimizin gücüne güç katmayı, maneviyata, edebiyata, sanayiye konu olmuş Kahramanmaraş’ımızın değerlerini daha geniş kitlelere metropol şehir İstanbul da ulaşmayı hedefliyoruz.


Kuruluş aşamasında emeği geçen bir birinden değerli dernek başkanlarıma ve yönetim kurullarına bu önemli emaneti bize tevdi ettikleri için teşekkür ediyorum. Her biri bu oluşumun köşe taşı niteliğinde önemlidir. Gayemiz derneklerimizin ve şehrimizin adını hakkıyla taşıyıp katkı sunmak olacaktır, dedi.

Federasyonun ilk faaliyeti olarak 12 Şubat Kahramanmaraş’ın kurtuluş günü ile alakalı güzel bir salon programı hazırlığı içerisinde olduğunu belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 23:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER