Mahçiçek’ten Sağlık Haftası’nda kutlama mesajı

Mahçiçek’ten Sağlık Haftası’nda kutlama mesajı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 07-13 Nisan Dünya Sağlık Günü ve Türkiye Sağlık Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.

Mahçiçek, “Sağlığın her şeyin üzerinde bir değer olduğunu hepimiz, yaşadığımız bu pandemi süreciyle daha da iyi anladık.” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) kuruluşu olan 07 Nisan Dünya Sağlık Günü ve Dünya Sağlık Haftası olarak kutlandığını belirtti.

Dünya Sağlık Günü ve haftasının temasının “Evrensel sağlık” olarak belirlendiğini hatırlatan Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Evrensel Sağlık sloganı ile yürütülecek kampanya, tüm bireylerin maddi sıkıntıyla karşı karşıya kalmadan, ihtiyaç duydukları sağlık hizmetlerini almaları anlamına gelir. AK Parti iktidarı öncesi 9 bin 685 sağlık kuruluşu sayısı, 2020 sonu itibariyle 35 bin sağlık kuruluşuna yükselmiştir. Salgın döneminde yeni açılan toplam 16 şehir hastanesiyle birlikte yatak kapasitesini artırarak 247 bin yatak kapasitesine ulaşmışız. Yaşadığımız pandemi sürecinde de hepimiz ülkemizdeki sağlık sisteminin ne denli başarılı yürütüldüğünü müşahede ettik. Bu süreçte büyük fedakarlıklarla görevlerini ifa eden tüm sağlık çalışanlarımıza ve doktorlarımıza bir kere daha teşekkür ediyorum. Artan koronavirüs vakalarından dolayı tüm halkımıza hatırlatma yapmakta fayda görüyorum. Bu vakaları durdurmak hepimizin elindedir. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek sağlıklı güzel günlerimize geri dönelim lütfen.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER