banner693

KISACA ; "TÜM GAZETECİLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN"

AK Parti Kahramanmaraş Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca , 15 Temmuz gecesi yaşanan Darbe girişiminde basının gücünü herkes gördü.

KISACA ;
 BAŞKAN KISACA ; "TÜM GAZETECİLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN"

15 Temmuz gecesi yaşanan Darbe girişiminde basının gücünü herkes gördü.

AK Parti Kahramanmaraş Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca , '' İlçemizde ve İlimizde yerel ve ulusal olarak gazetecilik görevini yapan tüm gazeteci arkadaşlarımızın gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dolu çalışma hayatı diliyorum'' dedi.

Kısaca, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, toplumun bilinçlenmesinde, bilgilenmesinde, toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde basının önemli bir misyonu yerine getirdiğini bildirdi.

Basının, iletişimde ve toplumun gerçekleri öğrenmesinde en önemli araç olduğunu belirten  Kısaca, şunları kaydetti: ''Bir anlamda kamu görevi yapan basınımız, gerek yerel yönetimler gerek ise ülke ve dünya sorunlarıyla ilgili haber ve düşünceleri duyurarak kamuoyu oluşturulmasına, vatandaşlarımızın yerel yönetimleri ve kurumları denetleyebilmelerine olanak sağlamaktadır. Zorluk ve güçlüklere rağmen yılmadan yorulmadan çalışan gazetecilerimizin objektif, doğru ve duyarlı haberciliği, yaptıkları mesleğe ayrıca bir kutsallık katmaktadır. Bu kutsiyet onlara apayrı bir güç ve azim vermektedir. Bizlerin gönlünde ayrı bir yeri olan yerel basınımızın değerli gazetecileri İlçemizde ve ilimizde olan gelişmeleri, yapılan faaliyetleri ve çalışmaları hemşehrilerimizle paylaşıp vatandaşlarımızla devlet arasında köprü görevi görerek güzel şehrimizi kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişmesinde aktif rol oynamaktadır.

Kahramanmaraş’ta basınının da sorumluluklarının bilinciyle kamuoyunu aydınlattığını ifade eden  Kısaca:"Toplumun her türlü sorunlarının yanı sıra ülke gündemine ilişkin gelişmelerin kamuoyuna duyurulması vazifesini yerine getiren basın kuruluşları, kişilerin haber alma özgürlüğünü sağlayıp bu vazifesinde etkin bir rol oynarken, doğru ve gerçek bir haber kaynağı olabilmek için de var gücüyle çalışmaktadır. 15 Temmuz gecesi yaşanan Darbe girişiminde basının gücünü herkes gördü. Özellikle sosyal medyanın hızlı olduğu bir dönemde Basın mensubu arkadaşlarımızın toplumu bilgilendirme adına daha dikkatli ve doğru kaynaklardan sağlanan haberler vermeleri önemliliği darbenin önlenmesinde en büyük etken oldu.

Bu vesile ile İlçemizde ve  ilimizde yerel ve ulusal olarak gazetecilik görevini yapan tüm gazeteci arkadaşlarımızın gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dolu çalışma hayatı diliyorum.''

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2017, 23:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706