banner693

DOMATES YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU TAMAMLANDI

Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şeref Yurdagül “Ülke tarımı; sizin gibi genç çiftçilerin kırsal alanlarda tarımsal faaliyetleri, yerinde ve zamanında yaparak, üretimi daha da artırarak gelişecektir. İnşallah, kurs ile domates yetiştiriciliği konusunda sizlere gereken teknik bilgi ve donanımı sağlayacağız. Sizlerinde burada öğrendiğiniz bilgileri kullanacağınızı umut ediyorum. Katılan çiftçilerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

DOMATES YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU TAMAMLANDI

DULKADİROĞLUİLÇE GIDA TARIM VE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN BAŞLATILAN DOMATES YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU TAMAMLANDI

 

Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, domates yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak amacıyla Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR  işbirliğinde Baydemirli mahallesinde başlatılan "Domates Yetiştiriciliği Kurs’’ u tamamlandı.

 

Konu hakkında konuşma yapan Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şeref Yurdagül “Ülke tarımı; sizin gibi genç çiftçilerin kırsal alanlarda tarımsal faaliyetleri, yerinde ve zamanında yaparak, üretimi daha da artırarak gelişecektir. İnşallah, kurs ile domates yetiştiriciliği konusunda sizlere gereken teknik bilgi ve donanımı sağlayacağız. Sizlerinde burada öğrendiğiniz bilgileri kullanacağınızı umut ediyorum. Katılan çiftçilerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.


 

23 çiftçinin katıldığı kurs programında Müdürlüğümüz personellerinden Ziraat Mühendisleri Nur Kuşçuoğlu ve Ercan Gökdaş; üretim teknikleri, gübreleme, hastalık ve zararlılar ile mücadele, hasat ve depolama konularında bilgiler verildi.

 

Kursa katılan çiftçilere Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “Katılım Belgeleri” verilecektir.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 03:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706