ÇİFTÇİDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Kahramanmaraş’ı çilekle buluşturan çiftçi Ahmet Kamalak, Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu’nu ziyaret etti.

  ÇİFTÇİDEN  TEŞEKKÜR ZİYARETİ

  ÇİFTÇİDEN  TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 Kahramanmaraş’ı çilekle buluşturan çiftçi Ahmet Kamalak, Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu’nu ziyaret etti.

1970’li yılların sonlarında Türkoğlu ilçesine bağlı Çakıroğlu mahallesinde birkaç yüz metrekarelik alanda çilek üretimine başlayan 73 yaşındaki çiftçi Ahmet Kamalak, Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu’nu ziyaret ederek Türkoğlu özelinde Kahramanmaraş’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Türkoğlu Çilek Üreticileri Birliği’nin de kurucusu olan Ahmet Kamalak ziyaretle ilgili yaptığı konuşmada; “Biz köyümüzde uzun yıllardır çilek üretiyoruz, köyümüzün kalkınmasında çilek üretiminin yeri çok başkadır. Son yıllarda Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüzün köyümüz tarımının gelişmesine yönelik büyük çalışmaları oldu. Ziraat Mühendisleri Ali Kalaycı ve Kemal Sami Aloğlu Beylerin katkıları ile köyümüzde 2007 yılından itibaren malçlı damlama sistemli çilek üretimine başlandı böylece daha önce bir ay ürün aldığımız çilekten beş ay boyunca ürün alamaya başladık. Tarımsal desteklemelerin yanı sıra iyi tarım uygulamaları, çatak projeleri, biyoteknik mücadele gibi birçok konuda bizlere çok yardımcı oluyorlar. Bizlere vermiş oldukları destekten ötürü ben köylümüz adına İl Müdürümüz İhsan Beyin şahsında Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

 Safran Üretimi İçin Destek İstedi

Çakıroğlu Derneği Başkanı Muhammet Kamalak’ın da eşlik ettiği çiftçi Ahmet Kamalak, çileğin yanı sıra kivi, böğürtlen, ahududu, japon eriği gibi farklı birçok ürünü köyünde ve çevresinde ilk defa yetiştirdiğini ifade ederek safran üretimi için Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu’ndan destek istedi. 


         Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu da deneme amaçlı safran üretimi konusunda gerekli desteği sağlayacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2017, 01:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER