Türkoğlu’da “Eğitim Seferberliği”

Türkoğlu’da “Eğitim Seferberliği”

Kahramanmaraş’ta yaptığı projelerle ilkleri yaşatan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı başlaması dolayısıyla, ilçede “Eğitim Seferberliği” başlatarak bu defa da “Kitaplar Devletten, Kırtasiye malzemeleri Türkoğlu Belediyesinden” projesiyle Türkoğlu ilçesindeki 2 bin öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıttı.

Çanta, defterler, boyama kalemleri, açkı ve silgisine kadar öğrencilerin tüm malzemelerinin içerisinde bulunduğu setler, ilçedeki merkez ve 44 mahallelerindeki tüm öğrencilere dağıtıldı.

Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki Seyyid Battal Gazi İlk okulunda düzenlenen programa Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Aydoğan, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Eğitim Seferberliğinin devam edeceğini belirten Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, şunları kaydetti:

“44 Mahallemizde toplamda 2 bin öğrencimize kırtasiye desteği verdik. AK Parti iktidara geldiği günden bu yana öğrencilerimize kitaplarını sıralarında hazır ediyorlardı. Bizde bütün öğrencilerimize kırtasiyelerini hazır ettik. Çocuklarımızı önemsiyoruz diyen Başkan Okumuş, ‘Kitaplar Devletten, Kırtasiye Belediyemizden’ kampanyasıyla öğrencilerimizin kaliteli eğitim almasını sağlayacağız. Öğrencilerimize desteklerimiz 1.sınıftan, üniversiteye kadar devam ediyor. Setler yapıyoruz, soru bankaları dağıtıyoruz, başarılı öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Bugünde eğitim öğretime başlayan öğrencilerimiz için hazırlıklar yaptık. Bu vesile ile ilçemizde eğitim öğretime başlayan tüm öğrencilerimize ve bunlardan emeğini esirgemeyen her sorunlarıyla ilgilenen öğretmen ve müdürlerimize şimdiden teşekkür ediyorum. 

Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Aydoğan ise “Yaklaşık iki senedir öğrencilerimiz sıkıntılı ve zor günler yaşadı. Bu sıkıntılı ve zor günlerde her zaman bizlerden desteklerini esirgemeyen Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş'a çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Öğrenci velisi Hatice Gözel, Eğitim öğretim yılında öğrencilere destek olan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’a teşekkür etti.

1.Sınıf öğrencisi Fatma Nisa Gözel ise, kitaplarının devlet tarafından verildiğini, kırtasiye malzemelerinin ise Türkoğlu Belediyesi tarafından verildiğinden dolayı Osman Okumuş başkanımıza teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER