Onikişubat Belediyesi'nden öğrencilere kırtasiye desteği

Onikişubat Belediyesi'nden öğrencilere kırtasiye desteği

Onikişubat Belediyesi her yıl olduğu gibi ilçesinde bulunan tüm 1. sınıf öğrencilerine okul çantası ve kırtasiye setini hediye etti.

Kırsal mahalleler başta olmak üzere dağıtımları gerçekleştirilen hediye çantalar bugün Ali Sezai Efendi İlkokulu’nda, Kaymakam Serkan Keçeli, AK Parti Onikişubat Başkanı Mücahit Kara, AK Parti Onikişubat Kadın Kolları Başkanı Nursel Kaçamaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen’in katılımıyla öğrencilere takdim edildi.

Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin koronaviras tedbirlerine tam anlamıyla uyduklarını söyledi.

“Onikişubat Belediyesinin eğitime verdiği önemi bildiklerini hatırlatan Keçeli, “Belediyecilik sadece yol yapmak, bina yapmaktan oluşmuyor. İnsana yatırım belki de yatırımların en değerlisidir. Sağ olsun Onikişubat Belediye Başkanımız da bu bilinçle hareket ediyor. Bugün de burada çocuklarımıza kırtasiye malzemelerinden oluşan bir eğitim materyali hediyesinde bulunduk. İnşallah tüm belediyelerimizde eğitime olan katkının devam etmesini temenni ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu

AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, “Onikişubat Belediyemizin eğitim alanına çok büyük katkıları oldu. Bugün de Ali Sezai Efendi İlkokulunda öğrencilerimizle bir araya gelmek suretiyle hem onların halini hatırını sorduk hem muhabbet ettik hem de geleceğimiz olan yavrularımızın geleceğe daha iyi hazırlanmaları noktasında belediyemizin hazırladığı kırtasiye ürünleri olan çantaları dağıttık.” şeklinde konuştu.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye’yi daha da iyi noktaya taşıyacakların iyi yetişmiş insanlar olduğunu belirtti.

Onikişubat Belediyesi olarak eğitim alanında önemli hizmetler yaptıklarını ve yapmaya devam ettiklerini dile getiren Mahçiçek, şunları söyledi:

“Onikişubat Belediyesi olarak bugüne kadar 7 okul yaptık. Kültür evleri, havuzlar yaptık. Bunun yanında her yıl okullar açılırken en azından ihtiyaç sahibi ailelerimizin küçük de olsa ihtiyaçlarını karşılamak bakımından içinde kırtasiye ürünleri olan çantalar dağıtıyoruz. Onikişubat Belediyesi bugüne kadar 85 bin çanta dağıttı. Geçen yıl pandemi dolayısıyla herhangi bir dağıtımımız olmadı ama bu yıl tekrar başladık. Bu yılda 10 binin üzerinde çanta dağıttık. Ekinözü, Çağlayancerit, Nurhak’taki okullarımıza çanta gönderdik. Dolayısıyla okulların açılışında çam sakızı, çoban armağanı çantalarımızı çocuklarımıza temin edip, onlara ulaştırdık. Bugün de Serintepe Mahallemizde Ali Sezai Efendi İlkokulumuzda çocuklarımıza çantalarını dağıttık. Eğitimle ilgili çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecek. İnşallah gelecek nesillerimizin daha iyi yetişmesi için Onikişubat Belediyesi olarak bütün imkanlarımıza gayret göstereceğiz. Ben bu eğitim yılının çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Eğitim çalışmalarımızda emeği olan herkese teşekkür ediyorum.”

Velilerle de sohbet eden Mahçiçek ve protokol ailelerin dilek ve taleplerini dinledi. Çocuklarla tek tek ilgilenen Mahçiçek eğitime verdiği desteği bir kez daha gözler önüne serdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER