Zeynep’in öldürülmesiyle ilgili iddianamesi kabul edildi

Kahramanmaraşlı Zeynep Şenpınar’ı (25) Muğla'da, erkek arkadaşı boksör Selim Ahmet Kemaloğlu (26) tarafından dövdükten sonra bıçaklayarak öldürmesiyle ilgili tutuklu bulunan ve hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Zeynep’in öldürülmesiyle ilgili iddianamesi kabul edildi

KahramanmaraşZeynep Şenpınar’ı (25) Muğla'da, erkek arkadaşı boksör Selim Ahmet Kemaloğlu (26) tarafından dövdükten sonra bıçaklayarak öldürmesiyle ilgili tutuklu bulunan ve hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Muğla’ın Menteşe ilçesi Kötekli Mahallesi'ndeki yaşayan Zeynep Şenpınar’nın 24 Mayıs günü, boksör erkek arkadaşı Selim Ahmet Kemaloğlu evine geldi. Şenpınar ve Kemaloğlu arasında bilinmeyen nedenle çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kemaloğlu, Şenpınar'ı dövdü, daha sonra mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla göğsünden yaraladı. Kemaloğlu, aynı bıçakla intihar teşebbüsünde bulunarak sağlık ekiplerini aradı. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, Şenpınar'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Kemaloğlu ise polis gözetiminde kaldırıldığı hastanedeki tedavisinin ardından sevk edilen adliyede tutuklandı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Kemaloğlu hakkında “Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek” suçundan iddianame hazırlandı.

Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, Selim Ahmet Kemaloğlu'na ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesi talep edildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatlarının da müdahil olmak için başvuruda bulunduğu davanın ilk duruşması, 8 Ekim günü görülecek.

Zeynep’in acılı annesi Aruz Şenpınar, geçen Ramazan Bayramı'nın birinci günü olan 24 Mayıs'ta öldürülen kızının Bölükçam Mezarlığı'ndaki kabrini ziyaret etti. Anne Şenpınar, "Zeynep senin yerin burası değil. Zeynep sen nasıl katile inandın? Zeynep senin doğum günün oldu 17'sinde, sen yoktun." diye gözyaşı döktü.

Anne Şenpınar, Selim Ahmet Kemaloğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenmesiyle ilgili olarak da "Hiç çıkmasından oradan. Bu yönden ben bütün büyüklerimden yardım istiyorum. Başka hiçbir şey istemiyorum, bu katili ömür boyu bırakmasınlar. Benim yüreğim yanıyor. Pınar'ın annesi de babası da şimdi benim gibidir. Allah yardım etsin. Pınar için de çok üzüldüm aynı benim kızım gibi oldu." şeklinde konuştu.

2 gün önce kızının öldürüldüğü Muğla'daki eve gittiğini belirten Şenpınar, şunları söyledi:

"Kızımın evine gittim. Kızım kanları evin her tarafındaydı, kurumuş kalmış. Bütün her taraf kan. Zor dayandım, polisler ve avukatımın yardımcı oldu. İlk başta içeri girmeme izin vermediler 'Görme' dediler. Katil niye böyle yaptı, niye kesti? Kızım çok çabalamış, çok direnmiş ama kendisini kurtaramamış. Her tarafta kan vardı. Kapılarda, buzdolabında kızımın kanı vardı. Duvarlarda kanlı ellerinin izi vardı. Eve girdiğimde kızım sanki yeni ölmüş gibiydi. Yemeğini yapmış ama yiyememiş, katil yedirmemiş. Zeynep'in suçu neydi ki öldürdü? Pınar'ı niye öldürdüler, Zeynep'i niye öldürdüler? Kadınlar ölmesin artık "

 

Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak ilk duruşmaya ailece katılacaklarını da ifade eden Aruz Şenpınar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İlk duruşmaya ben de katılacağım, ağabeyleri de katılacak. Orada katile soracağım, 'Kızım sana ne yaptı ki öldürdün?', 'Sen Zeynep'i ne için öldürdün, ne yaptı sana? 'Sen, Zeynep'i öldürürken sana ne dedi?' diye soracağım. Allah onun belasını versin. Zeynep'i öldürdü, kendisini de öldürseydi. Niye kendini öldürmedi, kendi canına kıymadı? Zeynep ne yapmıştı kendisine? Zeynep'in suçu neydi ki öldürüldü? Zeynep öğretmen olacaktı, görevine gidecekti, talebelerini okutacaktı" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER