banner422

Okay “Devletimizin gücü milletimizin inancıyla bu sorunu çözeceğiz”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Koronavirüs ile ilgili alınan tedbirleri değerlendirerek, “Zamanında ve yerinde tedbirlerle devletimiz bu sorunun üstesinden gelmektedir. Bizler sabırla ve alınan tedbirlere riayet ederek bu günleri aşacağız.” dedi.

Okay “Devletimizin gücü milletimizin inancıyla bu sorunu çözeceğiz”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Koronavirüs ile ilgili alınan tedbirleri değerlendirerek, “Zamanında ve yerinde tedbirlerle devletimiz bu sorunun üstesinden gelmektedir. Bizler sabırla ve alınan tedbirlere riayet ederek bu günleri aşacağız.” dedi.

 

Türkiye’yi saran koronavirüs ile ilgili yapılan çalışmaları ve hizmetleri değerlendiren Okay, Dulkadiroğlu Belediyesi olarak virüsün görüldüğü ilk günden bu yana ilçede çeşitli tedbirler aldıklarını söyledi.

Bu tedbirlerin başında dezenfekte çalışmalarının geldiğini söyleyen Okay, maske, eldiven ve bilgilendirme broşürü dağıtımlarının da devem ettiğini kaydetti.

Dulkadiroğlu Belediyesi olarak ortaya koydukları çalışmalar hakkında bilgi veren Okay, şunları söyledi:

“Ülkemizi saran koronavirüs ile ilgili Dulkadiroğlu Belediyesi olarak 11 Mart tarihinde devletimizin almış olduğu tedbirlerle birlikte bizlerde mücadele çalışmalarına başladık. Bu mücadele kapsamında ilçemizde birçok çalışmaya imza attık. Bölgemizde bulunan tüm mahallelerimizde temizlik ve dezenfekte çalışmaları yaptık. Başta aile sağlığı merkezleri, eczaneler, toplu taşıma durakları, Kamu Kurum ve Kuruluşları olmak üzere vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı alanları dezenfekte ettik ve etmeye devam ediyoruz. Belediyemize ait hizmet binaları, parklar, bahçeler, müzeler, sosyal tesisler ve hizmet alanlarımızda dezenfekte çalışmaları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bölgemizde kurulan Pazar yerlerinde özel tedbirler aldık. Pazara giren vatandaşlarımıza, pazarcı esnafımıza eldiven ve maske dağıtımı yapmaktayız. Ayrıca giriş ve çıkış yapan vatandaşlarımızın kullanımı için dezenfekte standı oluşturduk. Esnafımıza maske ve bilgilendirici broşürler dağıttık. Vefa gurubu aracılığıyla bizlere ulaşan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını hassasiyetle gideriyoruz.”


Hükümetin ortaya koyduğu virüs politikalarının başarısına değinen Başkan Okay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Devletimizin bu konuda almış olduğu tedbirler son derece yerindedir. Bir çok dünya ülkesinde yaşanan kaos ortamları çok şükür bizim ülkemizde yaşanmadı. Birçok ülkenin sağlık sistemi çökerken bizim ülkemiz bu alanda ne kadar iddialı olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Avrupa ülkeleri kendi topraklarında bulunan vatandaşlarına dahi müdahale edemezken, ülkemiz dünyanın dört bir yanından vatandaşlarımızı ülkemize getirerek güvene aldı. Hasta vatandaşlarımız ambulans uçaklarla ülkemize getirilerek tedavi altına alındı. Hamdolsun bu durum ülkemizin gücünü ve istikrarını göstermektedir. Bizler millet olarak devletine güvenmeli ve onun arkasında durmalıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın liderliğinde bu sorununda üstesinden başarıyla geleceğimize inanıyorum. Son veriler de bunu net bir şekilde göstermektedir. Bize düşen gevşememek ve bu sorunun ortadan tamamen kalkmasını sabırla beklemektir.”

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER