Büyükşehir’den 50 milyon TL asfalt

​​​​​​​Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sezon başından bu yana asfalt çalışmalarına 50 milyon liralık harcama yaptıklarını söyledi.

Büyükşehir’den 50 milyon TL asfalt

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sezon başından bu yana asfalt çalışmalarına 50 milyon liralık harcama yaptıklarını söyledi.

Güngör, yol yapım çalışmaları devam eden Türkoğlu ilçesinde gezi ve incelemelerde bulundu.

Beraberinde Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen Güngör, sezon başından bu yana asfalt çalışmalarına 50 milyon lira harcadıklarını söyledi.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör, ilçemizde devam eden Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını yerinde incelemek üzere ilçemizde geldi. Kendilerine ilçemize sundukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Şu anda asfalt çalışmaları yapılan bu yolumuz Beyoğlu Mahallemiz için önem arz eden ve 4-5 mahallemizin kullandığını bir yoldur. Bu çalışmalardan dolayı Başkanımız Hayrettin Güngör ve ekibine ilçem ve mahallem adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkoğlu ilçesindeki incelemelerin ardından açıklama yapan Güngör, şunları kaydetti:

“Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizde düzenlediğimiz istişare toplantıları ile sorunları belirledik ve ivedi bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Önceliğimiz ise grup yollarına ağırlık verelim dedik ve çalışmalarımıza başladık. Pandemi sürecinden dolayı hizmetlerimizde biraz yavaşlama olsa da yine de güzel bir yol kat ettik. Bu ana kadar yaptığımız yol çalışmaları 350 kilometrenin üzerinde ve 100 bin ton asfalt yama yaptık. Bu çalışmalara karşılık 50 milyon TL bir bütçe harcadık. Türkoğlu İlçemize ise 30 kilometrenin üzerinde bir asfalt çalışması gerçekleştireceğiz. Beyoğlu Mahallemizdeki bu asfalt çalışmalarının ardından Mahir Ünal Caddesi ve Kılılı Caddesine başlayacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER