29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Kahramanmaraş’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen etkinlikle kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Kahramanmaraş’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Cumhuriyetin 97'nci yıldönümü nedeniyle Kahramanmaraş'ta dün Atatürk Meydanı'ndan çelenk sunumuyla başlayan kutlamalar, bugün valilik bahçesinde Vali Vekili Mahmut Herrsanlıoğlu'nun AK Pati Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Fatih Canbulat ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile birlikte tebrikleri kabul etmesiyle devam etti.

İlçe belediye başkanları, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katıldığı etkinlikte konuşan Hersanlıoğlu, cumhuriyetin ilan edilişinin 97'nci yıldönümünü kutlamanın coşkusu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

Hersanlıoğlu, "Bu tarihi gün bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Bu ülkenin ortak geçmişi ve geleceğini paylaşan, tasada ve sevinçte bir olan fertleri olarak, Cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmak, birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe yürüyerek medeniyet yarışında daima en ön saflarda yer almak, cumhuriyeti ve bu cennet vatanı bizlere miras bırakan atalarımıza ve gelecek nesillere karşı borcumuzdur. Her yerde ve her ferdimizle milletçe devletimizin bekası milletimizin refahı için çalışmaya, dünyanın gelişmiş ülkeleri ile her alanda yarışmaya, evrensel insanlık değerlerinin savunulmasına öncülük etmeye,  mazlumların yanında, zalimlerin ve vatan hainlerinin karşısında olmaya, her zamankinden daha fazla azimli ve kararlıyız. Gönülleri kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.  Birliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de, gelecekte de hep muhafaza edeceğiz. Birlik ve bütünlüğümüze, demokrasimize, barışımıza, kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER