ATA SPORU CİRİT, KAHRAMANMARAŞ'TA

Türkiye Cirit Ligi yarı final müsabakaları ilk kez Kahramanmaraş'ta yapıldı

15 Ekim 2011 Cumartesi 20:48
ATA SPORU CİRİT, KAHRAMANMARAŞ'TA

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, cirit müsabakalarının, ata sporunun gelecek nesillere aktarılması açısından önemli olduğunu söyledi.
Kocatepe, Kahramanmaraş Belediyesi Hanefi Mahçiçek Stadyumu'nda düzenlenen Türkiye Cirit Ligi yarı final müsabakalarının açılışında yaptığı konuşmada, başta güreş olmak üzere spora destek sağlayan Kahramanmaraş Belediyesi'ne teşekkür etti.
Ata sporunun önemine değinen Vali Kocatepe, şöyle konuştu: ''Sporumuzun gelişmesi ve gelecek nesillere aktarılması için Kahramanmaraş Belediyemizin çok büyük desteği ve gayreti var. Geçtiğimiz günlerde güreşle ilgili uluslararası sempozyum düzenlediler ve başarılı olduğunu da düşünüyorum. Yine ilk kez şehrimizde ata sporu cirit müsabakaları düzenleniyor ve belediyemiz buna ev sahipliği yapıyor. Baktığımız zaman ülkemizde de sporun gelişmesi, sağlıklı yaşam anlamında her gün yeni bir spor federasyonu çalışmalara başlıyor. İşte 1996 yılında Geleneksel Spor Dalları Federasyonu bizim spor envanterimize girmiş, bugüne kadar da çok büyük gelişmeler kaydetmiştir.''
 Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ise, cirit ve güreşin ata sporu olduğunu belirterek, ata sporlarına sahip çıkmak ve bunların yaşamasını sağlamak herkesi görevi olduğuna işaret etti. Poyraz, cirit müsabakalarına ev sahipliği yaptıkları için de ayrı bir gurur yaşadıklarını ifade etti.
 Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Örs de, Cirit Ligi yarı final müsabakalarına 3 kulübün katıldığını vurgulayarak, ''Erzincan, Manisa ve Uşak ilimizden sporcularımız atlarıyla katılıp, üç gün boyunca mücadele edecek. Burada birinci olan kulübümüz, Türkiye Şampiyonası'na katılma hakkı kazanacak. Organizasyonu gerçekleştirmemizde katkı sağlayan Kahramanmaraş'a şükranlarımızı sunuyoruz'' dedi.
 Konuşmaların ardından, Erzincan Atlı Spor Cirit Kulübü ile Manisa Atlı Spor Cirit Kulübü karşı karşıya geldi.  Final müsabakasının ise pazar günü gerçekleştirileceği bildirildi.
 Bu arada, açılış töreninde Vali Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Örs ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı'ya birer plaket verildi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv