Okay’dan 19 Mayıs mesajı

Okay’dan 19 Mayıs mesajı

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Okay, gençlerin geleceğin teminatı ve geleceğin onlara emanet edildiğini ifade etti.

Anadolu topraklarını parçalamak isteyen cihan devletlerine karşı başlatılan kurtuluş savaşının temellerinin Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkmasıyla atıldığını hatırlatan Okay, şunları söyledi :

“Tarih boyunca özgürlüğünü ve bağımsızlığını müdafaa eden aziz milletimiz, birinci dünya savaşı sonrasında da bu mücadelesini sürdürmüştür. Bağrından sayısız kahramanlar çıkaran bu millet, Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı kurtuluş savaşı ateşini alevlendirmiş ve tarihe unutulmaz bir not daha düşmüştür. Bu aziz milletin geleceği, teminatı ve istikbali gençlerdir. Cumhuriyetin kuruluşu sonrasında da Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceği gençlere emanet ederek bu önemi vurgulamıştır. Bu sebeple 19 Mayıs günü Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz de bu önemin farkındadır. Milletimizin ikbali, devletimizin istikbali için onlar da üzerine düşeni yapmaktadır. Onların geleceğe en iyi şekilde hazırlanması adına bizler de üzerimize düşeni yapmaktayız ve yapmaya devam edeceğiz. Ben bu vesileyle, başta kurtuluş savaşı şehitlerimiz olmak üzere, devletimiz, milletimiz ve istikbalimiz için şehadete eren tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER