Mahçiçek’ten Avrupa Halter Şampiyonuna ödül

Mahçiçek’ten Avrupa Halter Şampiyonuna ödül

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Moskova’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonasında üçüncü olan Kahramanmaraşlı Milli sporcu Melike Günal’a başarılarından dolayı hediye verdi.

Belediye Binası Toplantı Salonunda düzenlenen programda konuşma yapan AK Parti Milletvekilimiz Habibe Öçal, kadın bir sporcunun Avrupa üçüncüsü olması kendilerini gururlandırdığı belirtti.

Kahramanmaraş’taki sporcularının, özellikle engelli sporcularının Türkiye’de ve dünyada derece yapmaya başladıklarını dile getiren Öçal, şunları kaydetti:

“Belediye Başkanlarımızın özellikle Hanefi Başkanımızın eğitime ve spora bu şehirde nasıl bir katkı sunduğu hepinizin malumudur. Sayın Başkanım, Kahramanmaraş’ta sporcularımız ve gençlerimize yönelik bir kulüp açmak gerektiği kanaatindeyim. Gençlerimiz dünya şampiyonlukları, gümüş ve bronz madalyalarla şehrimize dönüyor. Bunlar bizim evlatlarımız, geleceğimiz, spor noktasında da gençlerimize hem örnek oluyorlar hem de aldıkları bu başarılar ile açıkçası göğsümüzü kabartıyorlar.”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraşlı birçok sporcunun dünyada Türkiye'yi temsil etmesinin haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Ata sporu güreşte Kahramanmaraşlı sporcuların Türkiye’yi temsil ettiğini belirten Mahçiçek, şunları söyledi:

“Artık diğer branşlarda da hem şehrimizi hem ülkemizi temsil eden sporcularımız var. Bunlardan bir tanesi Melike kızımız. Gençlerde Avrupa Şampiyonluğu, büyüklerde de çok yakın bir zamanda Rusya’da yapılan Avrupa Şampiyonasında üçüncülüğü elde etmiş bir kızımız. Kendisi Şahinkaya Mahallemizde beden eğitimi öğretmenliği yapıyor ve çalışmalarına da devam ediyor. Amacı da 2024’te yapılacak olimpiyatlarda ülkemizi temsil etmek. Biz kendisine bütün sportif alanlardaki çalışmalarında başarılar diliyoruz. İnanıyoruz ki ülkemizi daha iyi noktalarda temsil edecek, şampiyonluklar elde edecek. Biz de bu bağlamda kendisini Belediyemize davet ettik, minik hediyelerimiz olacak. Umuyorum bu motivasyonla daha çok çalışır, daha çok dereceler alır. Bu arada kendisini yetiştiren ailesine, babası bizim mesai arkadaşımız Ali Bey, annesi hanımefendiye de çok teşekkür ediyorum böyle ülkemize değer katan bir evlat yetiştirdiği için. Kızımıza bir kez daha muvaffakiyetler diliyorum.”

Milli Sporcumuz Melike Günal ise, maddi ve manevi olarak her zaman destek verdiği için Mahçiçek’e teşekkür ederken, 2024 Olimpiyat hedefinde de başarılı olmak için çok çalışacağını dile getirdi.

Hediye takdimi ve çekilen hatıra fotoğrafları sonrası program noktalandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner484

banner483