173 bin lirayı çaldılar, ilk iş uyuşturucu aldılar

Kahramanmaraş'ta yaşlı çiftin 173 bin lira değerinde ziynet eşyası ve parasını çalan 2 kişi polis tarafından kısa sürede yakalandı. Şüpheliler çaldıkları parayla ilk iş olarak uyuşturucu aldıkları ortaya çıktı.

173 bin lirayı çaldılar, ilk iş uyuşturucu aldılar

Kahramanmaraş'ta yaşlı çiftin 173 bin lira değerinde ziynet eşyası ve parasını çalan 2 kişi polis tarafından kısa sürede yakalandı. Şüpheliler çaldıkları parayla ilk iş olarak uyuşturucu aldıkları ortaya çıktı.

Alınan bilgilere göre, Bağlarbaşı Mahallesi'nde isimleri açıklanmayan yaşlı çift, köyden elma toplayıp eve döndü. Kamyonetteki elmaları eve çıkarıp geri dönen çift, araçtaki içerisinde 160 bin liralık ziynet eşyası, 13 bin lira para ile cep telefonunun bulunduğu çantanın çalındığını fark etti.

İhbar üzerine Dulkadiroğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Olay yeri ve çevresinde yapılan araştırmada herhangi bir güvenlik kamerası bulamayan ekipler, geçmiş dönemlerde benzer yöntemle hırsızlık yapan kişiler üzerinde yoğunlaştı.

Yapılan çalışma sonunda yaşlı çiftin 173 bin lira değerindeki ziynet eşyası ve parayı Burak G. (24) ve Gökhan Ş.'nin (27) çaldığını tespit etti.

Şüpheliler, olaydan 5 saat sonra Yavuz Selim Mahallesi'nde yakalanarak gözaltına alındı.

Polis, şüphelilerle birlikte 160 bin lira değerindeki ziynet eşyası, cep telefonu, 11 bin 600 lira para ve bir miktar uyuşturucu ele geçirdi.

Burak G. ve Gökhan Ş.'nin, üzerlerinde çıkan uyuşturucuyu yaşlı çiftin parasıyla aldıkları ortaya çıktı.

Hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürülen her iki şüpheli de suçunu itiraf etti.

Burak G. ve Gökhan Ş.'nin sorgularının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner484

banner483