Yedikuyular Kayak Merkezinde hazırlıklar sürüyor

Bölgenin en önemli kış turizm merkezi olan Yedikuyular Kayak Merkezinde yaklaşan sezon öncesi hazırlıklar aralıksız sürüyor.

Yedikuyular Kayak Merkezinde hazırlıklar sürüyor

Bölgenin en önemli kış turizm merkezi olan Yedikuyular Kayak Merkezinde yaklaşan sezon öncesi hazırlıklar aralıksız sürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Şehrimizin ve bölgenin önemli kış turizm merkezi olan Yedikuyular Kayak Merkezimizdeki çalışmalarımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yedikuyular Kayak Merkezi’nde sezon hazırlıklarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini dile getiren Güngör, şunları kaydetti:

“Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen çalışmalarla bölgeye ulaşım sağlayan arterlerde genişletme ve kayak merkezinin bulunduğu alanda bedesten inşaatında sona gelindi. Bölgede hummalı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz sezon hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.”

Yol genişletme ve bedesten inşaatının yanı sıra bu yıl ilk kez bölgede konaklama hizmetinin de verileceğini müjdesini veren Güngör, “Yedikuyular Kayak Merkezi’mize ulaşım sağlayan arterde lokal genişletme çalışmalarımız devam ediyor. Yine geçtiğimiz yıl düzen getirdiğimiz satış evlerinin bulunduğu bölgede bir bedesten inşa ediyoruz. Bu çalışmamızda da sona geldik. Bu yıl ilk kez kayak merkezimizde ziyaretçilere konaklama imkanı da sağlayacağız. İçme suyu ve kanalizasyon altyapımızı tamamladık. 25 bungalov ev inşaatı da hızlı bir şekilde tamamlanıyor.” diye konuştu.

Bölgede ağaçlandırma çalışması da başlattıklarını hatırlatan Güngör, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ekiplerimiz Yedikuyular Kayak Merkezimize 100 ardıç ağacı dikimine devam ediyor. İnşallah bu sene bedesten ve bungalov evlerle Yedikuyular Kayak Merkezi’mizin standartlarını daha da yükseltmiş olacağız. Şehrimizin ve bölgenin önemli kış turizm merkezi olan Yedikuyular Kayak Merkezimizdeki çalışmalarımızın hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyfettin KAYA
Seyfettin KAYA - 2 ay Önce

Allah hayırlı eylesin güzel görünüyor bu sene pandemi etkilemez inşaAllah

Atilla kaya
Atilla kaya - 2 ay Önce

Güzel olmuş hayırlı ugurlu olsun yunusum

SIRADAKİ HABER