Onikişubat Belediyesi 6’cı yüzme havuzunu açtı

Onikişubat Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şehit Hüseyin Varol Kapalı Yüzme havuzu pandemi kurallarına uyularak düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Onikişubat Belediyesi 6’cı yüzme havuzunu açtı

Onikişubat Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şehit Hüseyin Varol Kapalı Yüzme havuzu pandemi kurallarına uyularak düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Onikişubat Belediyesi, 6’cı yüzme havuzunu Cumhuriyet Mahallesinde açtı.

2 bin 319 metrekare kurulan Şehit Hüseyin Varol Kapalı Yüzme havuzu içerisinde, 160 metrekare yüzme havuzu, 89 metrekare fitness salonu, kafeterya ve giyinme odalarıyla hizmet verecek.

Açılışa katılan İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, bu ülkede Albayrak altında huzur içerisinde özgürce hür yaşayabilmeyi şehitlere borçlu olduğumuzu ifade etti.

Dünyada bu kadar ağır bedeller ödeyerek bayrağa, vatana, toprağa sahip olan bir başka ülkenin olmadığını hatırlatan Güvenç, şunları kaybetti:

“Birçok devletin bayrağı, toprağı, vatanı var ama bizim kadar bedel ödeyerek bunlara sahip olan başka millet yoktur. Onun içinde bizim toprağımız muazzez, insanımız mübarek, bayrağımız kutsal, toprağımız şehit kanları ile sulanmıştır ve toprak değildir vatandır. Şükredeceğimiz çok şey var. Büyüklerimiz her zaman söyler, insanoğlu nefes alıp verirken 2 kere şükretmeli. ‘Alırken nefes alabiliyorum diye şükredeceksin. Verirken nefesi verebildim diye şükredeceksin.’ Bu alıp-verme fiilinde hayatı sağlayan 2 büyük olay var. Nefes alamazsan ayrı dert, aldığın nefesi veremezsen ayrı dert. Şu günlerde Cenab-ı Mevla, tüm bilim adamlarına, yeryüzüne, insanlara, dünyaya göremediğimiz, bilemediğimiz adını virüs koyduğumuz bir virüsle nefes alıp vermenin kıymetini öğretiyor. Cenab-ı Mevla diyor ki; ben izin vermezsem nefes alıp veremezsiniz. AK Parti, tüm teşkilatıyla sürekli çalışıyor. Onikişubat belediyemizi hayata geçirdiği yüzme havuzu projesinden ötürü tebrik ediyorum.”   

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi olarak insan odaklı birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.

Onikişubat Belediyesinin hizmete başladığı günden bu yana vatandaşlara hizmet etme adına ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını dile getiren Mahçiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“836 milyon metrekare kilit parke, 467 bin ton asfalt, 312 park, 7 yüzme havuzu, 7 okul, 60 kırsal mahallede kültür evleri yaptık. Eğitim alanında dikkate değer birçok proje hayata geçirdik. İlçede bulunan 5 yüzme havuzuna 6.’sını eklediğimiz, 2 bin 319 metrekare alanda hizmet verecek. Şehit Hüseyin Varol Kapalı Yüzme Havuzu ile vatandaşlarımızın spor yapabilecekleri alanları çoğaltıyoruz. Tesisimizde, 160 metrekare yüzme havuzu, 89 metrekare fitness salonu, kafeterya ve giyinme odaları mevcuttur. Fitness Salonunda, 6 koşu bandı, 2 dikey bisiklet, 1 yatay bisiklet, 1 göğüs ve sırt aleti, 1 ağırlık seti, 1 terazi, 1 mekik, 2 kardiyo ve 1 eliptik bisiklet ile tam teçhizatlı bir şekilde vatandaşlarımıza hizmet vermeye hazır durumdadır.”

Açılışa, Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Milletvekilleri Cihat Sezal, İmran Kılıç, Habibe Öcal, AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Şehit Hüseyin Varol’un yakınları ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER