Kar altında dondurma keyfi

Kahramanmaraş’ta kar yağışı etkili olurken, dünyaca ünlü dondurma firması MADO tarafından vatandaşlara dondurma ikram etti.

13 Şubat 2020 Perşembe 11:22
 Kar altında dondurma keyfi

Kahramanmaraş’ta kar yağışı etkili olurken, dünyaca ünlü dondurma firması MADO tarafından vatandaşlara dondurma ikram etti.

Kent merkezinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, Maraş’ın ünlü dondurma firması MADO Yaşar pastanesi önünde yoğun kar yağışı altında vatandaşlara dondurma dağıttı.

Kahramanmaraş’ta 23 Nisan tarihinden önce dondurma satması yasakken, yapılan incelemelerde dondurmanın insanlara verdiği kuvvet ve besleyiciliği her kesim tarafından kabul gördü.

MADO Yönetim Kurulu üyesi Erdal Kanbur, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş’ta kar altında dondurma ikramını yıllar önce yaptıklarını vurguladı.

MADO olarak yıllarca önce dondurmanın kışında yenilebileceğini gösterdiklerini hatırlatan Kanbur, şunları söyledi:

“Dondurma içerisinde süt ve salep olduğu için besleyici değere yüksek ve kışın dahi insanı rahatsız etmez. Dondurma içerisindeki salep insana güç verir.  Kahramanmaraş dondurmasının her mevsimde yenebileceğini dünyaya kabul ettirmeye çalıştık. Eskiden Kahramanmaraş dondurma 23 Nisan tarihinden sonra yapmamıza izin verilirdi. O dönemlerde kışın dondurma yaptığında görevliler tarafından cezai işlem yaparlardı. Şimdilerde her mevsimde satılan bir gıda maddesi oldu. Biz MADO olarak Kahramanmaraş’ı ve dondurmasını bütün dünyaya tanıtarak her ülkeye Türk Bayrağını dikiyoruz.”

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv