Kahramanmaraş’ta “şehir meydan” projesi

Kahramanmaraş’ta Tekke Mahallesindeki kentsel dönüşüm projesi kapsamında 550 konut Ekim ayında ihaleye çıkacağı açıklandı.

 Kahramanmaraş’ta “şehir meydan” projesi

Kahramanmaraş’ta Tekke Mahallesindeki kentsel dönüşüm projesi kapsamında 550 konut Ekim ayında ihaleye çıkacağı açıklandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Tekke Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında 550 konutun ihalesine Ekim’de çıkılıyor. Bir süredir üzerinde çalıştığımız ‘Şehir Meydan’ projemiz için de Sayın Bakanımızın desteklerini aldık. Şehrimize hayırlı olsun. Bakanımız Murat Kurum’a ilgi ve destekleri için teşekkür ediyorum.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ın da yer aldığı toplantıda şehir genelinde devam eden ve planlanan yatırımlar görüşüldü.

Güngör, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’la şehirde devam eden ve planladığımız yatırımları görüştük. Sayın Bakanımıza ilgi ve destekleri için teşekkür ediyorum.” diye sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Tekke Kentsel Dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini belirten Güngör, “Tekke Kentsel Dönüşüm çalışmaları Bakanlığımız eliyle devam edecek. Bu kapsamda rezerv konutların inşa edileceği alanları Bakanlığımıza devretmiştik. Görüşmemizde de önemli bir müjde aldık. Kurtlar ve Saçaklızade bölgesinde inşa edilmesi planlanan 550 konut için Ekim’de ihaleye çıkılıyor. Şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

Kahramanmaraş için önemli bir çalışma yürüttüklerini belirten Güngör, şunları kaydetti:

“Sayın Bakanımıza bir süredir üzerinde çalıştığımız ‘Şehir Meydan’ projemizi arz ettik. Bakanımızın da projemize desteği bizleri son derece memnun etti. Projemize son nihai şeklini verip hemşerilerimizle de paylaşacağız. Gerek ilçelerimizde gerekse şehir merkezinde önemli yatırımlarımız var ve bu yatırımlara da yenileri eklenecek. Şehrimiz için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER