Kahramanmaraş’ta 515 araca cezai işlem yapıldı

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, araçla çevreyi rahatsız edenlere yönelik çalışmalarda 515 araca işlem yaptı.

 Kahramanmaraş’ta 515 araca cezai işlem yapıldı

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, araçla çevreyi rahatsız edenlere yönelik çalışmalarda 515 araca cezai işlem yaptı.

Alınan bilgilere göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çevreye rahatsızlık veren araçları yönelik yaptığı çalışmalarda gece saatlerinde boş yollarda, sokak ve caddelerde gürültü yaparak vatandaşları rahatsız eden araçlara yönelik uygulamalarda 515'ine cezaiye işlem yapılırken, 50'si ise trafikten men edildi.


İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şubesi ekipleri, modifiye edilmiş ve abartılı egzoz ile çevreye rahatsızlık veren araçlara yönelik son bir ayda sivil ve resmi ekipler tarafından takibe alındı.

Kentte yoğun olarak şikayet edilen araçlarla ilgili yapılan planlı çalışma sayesinde teknik değişiklik yapılarak modifiye edilmiş ve özellikle halk dilinde "pusturulmuş" diye tabir edilen 515 araç yakalandı. Yakalanan araçlara idari para cezası uygulayan polis, eksikliklerin giderilmesi amacıyla 5 gün izin verip araçların takibini sürdürdü.

Takip edilen araçlardaki teknik değişikliği yerine getirmeyen 11 ile çevreye rahatsızlık verecek şekilde abartılı egzoz kullanan 39 olmak üzere toplam 50 araç trafikten men edildi.

Ekiplerin çevreye rahatsızlık veren araçlarla ilgili mücadelesinin aynı şekilde devam edeceği aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER