13 YILDIR PKK ‘DA KAYBOLAN KARDEŞİNİ ARIYOR

‘PKK içerisindeki organ mafyasının uzantıları açığa çıkartılmalıdır’'Abdullah Öcalan'ın koşulları iyi değil, hücreden tutulması insan haklarına aykırı bir durumdur' diyerek yeri göğü inletenlerin kendi içerilerinden kayıp edilenlerin insani hakları için bu duyarlılığı göstermeleri gerekmiyor mu? diyen bir ağabeyin feryadı

29 Kasım 2011 Salı 11:52
13 YILDIR PKK ‘DA KAYBOLAN KARDEŞİNİ ARIYOR

‘Barış isteniyorsa önce bir yerlerden başlanmalı ve acilen Kürt evlatlarının kayıp edilmelerinin açığa çıkartılmasıdır’

 

İsviçre’de yaşayan Kahramanmaraşlı Kalender Şahin Bir kardeşi Güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölen, diğer kardeşinden yıllardır haber alamayan ve 13 yıldır son olarak örgüt tarafından 3 arkadaşıyla gönderildiği balkanlarda kaybolan kardeşini arıyor.

 

PKK’da çocukları kaybolan aileleri örgütleyen Kalender Şahin ‘Eğer ölüm kuyuları açıklansın isteniyorsa öncelikle PKK Balkanlardaki ölüm kuyuları açığa çıkartılmalıdır, kayıp edilen mezarlıklar dolusu Kürt evlatlarının akıbetlerini açıklamalıdır. PKK içerisindeki Uluslararası Organ nakli mafyasının uzantıları açığa çıkartılmalıdır. O bölgede mezarlıklar dolusu Kürt evladının taş altı edildiğine inanıyorum ve bunları iddia ettiğim için ve kardeşimin akıbetinin aydınlanması için vermiş olduğum çabadan dolayı defalarca tehdit edildim ve saldırılara uğradım. Bunların açığa çıkartılması gerekmektedir.’ Dedi.

 

YÜZLERCE AİLENİN SESİ OLUYOR

 

Çocuklarını terör örgütü PKK'ya kaptıran ve akıbetleri hakkında haberdar olmayan yüzlerce Kürt aile, Kalender Şahin’in kurduğu internet sitesinden seslerini duyurmaya çalışıyor.

Çocuklarını PKK’ya kaptıran mağdurlardan biri de Kahramanmaraşlı Şahin ailesi. Örgüte katılmak üzere yurtdışına götürülen 1 Mayıs 1981 doğumlu Aydın Şahin'in ağabeyi Kalender Şahin. (Xorto) kod adlı Halil Şahin isimli kardeşi ise 17 Ocak 1994 yıllında güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada arkadaşı Makpule Doymaz ile öldürüldü.

Diğer bir kardeşi ise 1995 Ocak ayından itibaren PKK’nin dağ kadrosuna katıldı ve aile o tarihten sonra onunla hiç bir iletişim kuramadı.

 

Kalander Şahin şimdi ise son kardeşi Aydın Şahin’den
13 yıldır haber alamıyor. 29 Kasım 1998 yıllında Romanya'da eğitim gördükten sonra Bulgaristan üzerinden Yunanistan'a geçirilip oradan da terör örgütü PKK'ya götürülmek üzere yola çıkarılan Aydın Şahin (17), Sevim Adıbelli, Sedat Bayraktar ve Levent Büker'den 13 yıldır haber alınamıyor.

 

Kalender Şahin'in kardeşi için yaptığı tüm girişimleri sonuçsuz kalmış. Meseleyi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) kadar taşıyan Şahin, İnsan Hakları Derneği'ne (İHD) yaptığı müracaatlarda ise muhatap bulamamış. Balkanlarda araştırmalar yapmasına, örgütün sözde başkanlık konseyine kadar bu olayı taşımasına karşın bir sonuç çıkmamış.

 

İsviçre’de yaşayan Şahin, şunları söyledi "Bugün 'Abdullah Öcalan'ın koşulları iyi değil, tek kişinin uzun süreli yalnız başına hapisten ya da hücreden tutulması insan haklarına aykırı bir durumdur' diyerek yeri göğü inletenlerin kendi içerilerinden kayıp edilenlerin insani hakları için bu duyarlılığı göstermeleri gerekmiyor mu? Devletin ölüm kuyuları açığa çıkartılsın isteminde bulunurken, bu taraftaki ölüm kuyularının üstünü örtmeye çalışmak, hangi ahlak ile izah edilebilir? Katledilen kayıp edilenlerin yakınlarının akıbetleri açığa çıkartılsın, sorumlulardan hesap sorulsun" şeklinde sorular yöneltiyor

 

ORGAN MAFYASINA PAZARLADILAR

 

Kalender Şahin ‘Kardeşim ve arkadaşları Bulgaristan Yunanistan sınırı civarlarında kayıp edildiler organ nakli mafyalarına pazarlandılar ve yaklaşık 13 yıldır yaptığımız tüm araştırma ve çabalara rağmen kardeşimizin akıbetini aydınlatamadık bu konuda PKK’dan ulaşılması gereken her yere ulaştık ama sonuç alamadık.  Alamadık çünkü kardeşimi ve diğer arkadaşlarını PKK içerisinde çöreklenmiş organ nakli mafyasının organ mafyalarına pazarladıklarını düşünüyorum’ dedi.

Kalender Şahin ‘Devletin karanlıklarının aydınlatılmasını istemek kadar PKK’daki kayıp olaylarının da aydınlanması gerekmiyor mu?

Kürt evlatlarını balkanlarda uluslararası organ nakli şebekelerine pazarlayanların açığa çıkartılmaları hesap sorulması gerekmiyor mu?

Eğer adalet diyorsak önce bizlerin uyması ve uygulaması en acil ihtiyacımız değil midir?

Eğer hukuk diyorsak içimizdeki hukuksuzlukları açığa çıkartıp teşhir etmek gerekmiyor mu?
Bunu yapmayan PKK’nın devletten hukuk komisyonu ya da hakikatleri açığa çıkartma komisyonu kurun demesi ikiyüzlü bir yaklaşım değil midir?

Eğer barış isteniyorsa önce bir yerlerden başlanmalı ve acilen Kürt evlatlarının kayıp edilmelerinin açığa çıkartılmasıdır!

 

Eğer ölüm kuyuları açıklansın isteniyorsa öncelikle PKK Balkanlardaki ölüm kuyuları açığa çıkartılmalıdır, kayıp edilen mezarlıklar dolusu Kürt evlatlarının akıbetlerini açıklamalıdır’ dedi.

 

Şahin ‘Bu dört insan Balkanlardan Avrupa’ya çıkmak için gelmediler bu insanlar dağda kenger toplamaya da çıkmadılar, bu insanlar organ nakli şebekelerine Pazarlansınlar diye de yolla çıkmadılar, ya da kurda kuşa yem edilsinler diye de yolla çıkmadılar. Bu insanların idealleri ve umutları için yolla çıktılar. Onlar özgürlük için yolla çıktılar ama karanlığı sevenler karanlıktan beslenen leş kargaları onları karanlığa gömdü öylesine gömdüler ki kendileri kayıp akıbetleri sır, bu sır çözülmeli bu karanlık kayıp olayı aydınlanmalı

Başta PKK ve KCK bu karanlık kayıp olayını aydınlatmak birinci derecede sizin sorumluluğunuz ve görevinizdir’ diye seslendi.

 

Kalender Şahin ‘Unutmayın ki bu dev bir gün uyanacak ve kayıp ettiklerinizin yakınları yakanıza yapışacak!
Bu gün benim ve benim gibi cılız çıkan sesleri kısabilirsiniz ama yarın bunları yapamayacak duruma geleceğinizi unutmayın!
Evlatlarımızı kayıp eden, organ nakli mafyalarına pazarlayan çete unsurlarını açığa çıkartın hesap sorun ve mazlum Kürt halkına hesap verin bundan kaçmak olmaz!
Balkanlarda kayıp edilen Aydın Şahin, Sevim Adıbille, Levent Büker, Sedat Bayraktar, İhsan Durukal nerede? Onlara ait bir mezar taşı istiyoruz ve onların katillerinin açığa çıkartılmasını istiyoruz.
Bu karanlık aydınlanıncaya ve katiller açığa çıkartılıp hesap soruluncaya dek ellerimiz yakanızda düşmeyecektir’ dedi.Anahtar Kelimeler: PKK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv