Kahramanmaraş ve seçimler

Kahramanmaraşlı sorunlarına çözüm bulacak belediye başkanları istiyor. 31 Martta gerçekleşmesi planlanan yerel seçimler öncesi özellikle AK Parti’de aday adayları boy gösterirken, hazırladıkları proje ve seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Aday adayları “Şunu yapacağız, bunu yapacağız” diye basın yayın yoluyla kendilerini seçmene anlatmaya çalışıyor. Buraya kadar her şey tamam da, büyük bir yıkım yaşanan şehrin sorunlarına hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacak belediye başkanları gerekli.

Eski olur, yeni olur bilmem ama seçimlere girecek siyasi partiler lütfen seçmenin ve vatandaşların taleplerini göz önünde bulundurun.

‘Efendim, şu bizim şuradan bildiğimiz birisi’ diye seçmenin önüne dayatma sunmayın.

Kahramanmaraş’ta en çok belediye başkanı AK Parti’de olduğundan AK Parti’nin adaylarını bu şehir için önemli diye düşünüyorum.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kahramanmaraşlı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 75,7 oranında oy verirken, milletvekilliğinde seçimin de AK Parti’ye yüzde 47,7 oranında oy verdi. Arada yüzde 28’lik bir fark var.

Bu yüzde 28’lik fark neden çıktı, bunu bilmek ve buna göre belediye başkanlarını belirlemek gerekli.

Önümüzdeki hafta AK Parti’nin büyükşehir belediye başkan adaylarının isimlerinin açıklanması bekleniyor.

Herkesçe bilinen asrın felaketini yaşayan bu kadim şehre hizmet edecek, kentin sorunlarının çözümünde tabiri caizse elini taşın altına koyacak kişiler belediye başkanı seçilmesi gerekiyor.

‘Herkes biz bu işi yaparız’ diyor da ‘iş başa düşünce aman ne yapacağız. Ankara’dan şunu nasıl isteriz? Bu sorunu nasıl çözeriz?’ diyen değil ‘şöyle yapmalıyız. Bu sorun böyle çözülmeli’ diyecek, belediye başkanları istiyoruz.

Seçimlerin ardından hayırlı olsun ziyaretlerini bir tarafa bırakıp, hemen kolları sıvayıp iş başı yapacak belediye başkanları istiyoruz.

YORUM EKLE