Onikişubat Belediyesi, sınavı sırasında ailelere jest yaptı

Onikişubat Belediyesi, sınavı sırasında ailelere jest yaptı

Onikişubat Belediyesi, üniversite sınavına girecek öğrencilerin ailelerini yalnız bırakmadı. İki oturumda geçekleştirilecek sınavın ilki olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) yapıldığı okulda bekleyen öğrencilerin ailelerine bekleme alanı kurarak ailelere ikramda bulundu.

Yayınlanan genelge gereği okul bahçesinde bekleyemeyen aileler, okul çevresinde Onikişubat Belediyesi tarafından kurulan alanlarda bekledi. Birçok okulun çevresinde bekleme alanı oluşturan Belediye ekipleri, aynı zamanda ailelere su ve ikramlık dağıtarak bu heyecanlı bekleyişe ortak oldu.

Tüm yıl boyunca çocuklarıyla birlikte üniversite sınavı hazırlığı yaşayan veliler, sınav gününde çocukları kadar heyecanlıydı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “çocuklarımız pandemi koşullarına rağmen çok ter döktüler, vazgeçmediler ve bu sınava hazırlandılar. Ailelerimiz de en az onlar kadar fedakarlık yaparak çocuklarına destek oldular. Biz de bugün ailelerimizin heyecanını paylaşmaya, yanlarında olmaya geldik. Yarın da devam edecek sınav için tüm vatandaşlarımızdan sokaklarda sessiz olmalarını rica ediyorum. Tüm çocuklarımıza zihin açıklığı diliyorum. Ailelerimize de sınav sonucu ne olursa olsun her çocuğumuzun farklı yetenekleri olduğunu unutmadan, çocuklarına destek olmalarını tavsiye ediyorum.” şeklinde konuştu.

Onikişubat Belediyesi ekipleri, sınav yerini karıştırarak KSÜ’ye gelen bir öğrenciyi Maarif Mahallesi’nde bulunan sınav yapılacağı okula bizzat götürerek sınava yetişmesini sağladı.

Veliler kendilerine yapılan bu hizmetten ve ikramdan memnun olduklarını, Belediyenin böyle bir jestte bulunmasının çok incelikli bir davranış olduğunu söyleyerek Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner484

banner483