banner477

Mahçiçek’ten Goolball takımına malzeme desteği

Mahçiçek’ten Goolball takımına malzeme desteği

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Şubesi Goolball takımına malzeme desteğinde bulundu. Belediye Hizmet Binasında gerçekleşen programa Türkiye Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Şube Yöneticileri, Goolball Takımı oyuncuları katıldı.

Daha önce de amatör spor kulüplerine birçok kez malzeme desteğinde bulunan Mahçiçek, şehri birçok yarışmada temsil eden Goolball takımına, spor ayakkabı, forma, eşofman takım, goolball gözlüğü, dizlik, dirseklik, kuki, goolball topundan oluşan hediyelerini takdim etti.

Mahçiçek, Sporcularımızın kompleks yapmadan, yaşama tutunmaya çalışmalarını ve gayretlerini görmekten mutlu olduğunu söyledi.

Takımın şampiyonaya katılmalarını için bazı eksikliklerinin olduğunu gördüklerini dile getiren Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Kendilerinin o müsabakaya katılmalarını temin bakımından ihtiyaçları olan ayakkabıları, formaları, topları ve diğer malzemeleri temin ettik. Gözlerle görürüz ama gönülden gönüle bir yol var biraz önce arkadaşımızın ifade ettiği gibi, Gönülden gönüle olan yol, sevgi, muhabbet ve karşılıklı dayanışma içerir. İnsanların görmelerinde eksikler olabilir ama gönül gözü eksik değildir, tamdır. Bu sabah sizlerle beraber olmak bizler için bir onur. Kendilerine yapacakları müsabakalarda başarılar diliyorum. Umuyorum şampiyonlukla da buraya gelirsiniz. Ailelerinizle beraber sağlıklı aydınlık güzel günler temenni ediyorum.”

Türkiye Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Çakmak, Dernek olarak Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’i ziyaret etmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Hanefi Mahçiçek’in her zaman engellilerin yanında olduğunu bildikleri ifade eden Çakmak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gayretlerinden ve bizi sahiplenmesinden dolayı Başkanımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz. Başkanımızla bir törende karşılaştık. Bizim görmediğimizi biliyor, kendisi gelip bize sahip çıkıyor. Gönülden sevmek bu olsa gerek, huzurlarınızda Türkiye Görme Engelliler Derneği adına çok teşekkür ediyorum.

2021 yılı Karaman ilinde düzenlenecek olan Görme Engelliler Goolball Yükselme Müsabakası için Başkanımız Hanefi Mahçiçek bizlere malzeme desteğinde bulundu. Her zaman duacısıyız ve çok teşekkür ediyoruz.”

Sporcularla tek tek ilgilenen Mahçiçek, hediye takdiminden sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Mahçiçek’e teşekkürlerini ileten takım oyuncuları, müsabakadan şampiyon olarak döneceklerinin sözünü verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER