Mahçiçek, Engelli bireylere “Yüzünüz Gülsün” dedi

Mahçiçek, Engelli bireylere “Yüzünüz Gülsün” dedi

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO 2023 Rekreasyon Alanda “Yüzünüz Gülsün” projesi kapsamında engelli bireylere tekerlekli sandalye dağıtımı yaptı.

Programa katılan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, insanlara yardım etmenin ve güler yüz göstermenin önemine değindi.

Dağıtımı yapılan bu tekerlekli sandalyelerle sadece onların hayatlarına dokunulduğunu hatırlatan Özdemir, “Aynı zamanda ebeveynlerinin ve yakınlarının hayatlarına da dokunuyoruz. Bunun da Allah katında çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ve tebrik ediyor, hayırlarının da artarak devam etmesini diliyorum.” diye konuştu.

Bugüne kadar 60 bin engellinin devlet kurumlarında görev altını dile getiren Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Şimdi de 750 kardeşimiz devlete memur olarak atanacak. Devletimiz de bizler de engelli kardeşlerimize sahip çıkıyoruz. Engelli Rehabilitasyon Merkezimizi yapıp Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğümüze teslim ettik. Bir başka Rehabilitasyon Merkezimizi down sendromlu çocuklarımız için yaptık. Otizm sendromlu çocuklar için de bir okul daha inşa edeceğiz. Bu hizmetlerimizin arkasında şehitlerimiz var, onlara dua etmeyi unutmayalım. Her bir şehidimizin ismi yazılı olan tekerlekli sandalyeleri sizlere takdim edeceğiz. Bulunduğumuz EXPO Alanı Kristal Lagün 69 bin metrekare büyüklüğünde bir göl. Üzerinde gezinti için kayıklar alacağız ve siz özel kardeşlerimize ücretsiz olarak hizmet vereceğiz. Teşriflerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus Karaman ise “Şehrimize kazandırılan çok kıymetli EXPO Alanımızda güzel bir faaliyet için bir araya geldik. Bugün hem şehitlerimizi yad ettik hem de dezavantajlı ve engelli bireylerimizin sevinçlerine ortak olduk. Şehitlerimizin isimlerini ölümsüzleştirmek ve unutmamak adına üzerlerinde şehitlerimizin isimleri yazılı olan tekerlekli sandalyeyi kardeşlerimize hediye eden, şehit ve gazi ailelerimizi de hiçbir zaman yalnız bırakmayan Başkanımız Sayın Hanefi Mahçiçek’e hepinizin huzurlarında teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Protokol, tekerlekli sandalyeleri her bir engelliye dağıtırken duygu dolu anlar yaşandı. Evladına verilen tekerlekli sandalyeyle gözyaşlarını tutamayan bir annenin “Allah devletimize ve Başkanımıza zarar vermesin. Bizlerle çok güzel ilgileniyorlar. Umarım tüm yavrularımız iyileşir” diyerek duygularını ifade etti.

Uzun zamandır mavi kapak toplayan ilkokul öğrencileri topladıklarını da alana getirerek yetkililere teslim etti. İlkokul öğrencilerine yaptıkları bu duyarlı davranıştan dolayı teşekkür eden Mahçiçek, onları oyuncak, pamuk şeker ve patlamış mısırla ödüllendirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER