Kahramanmaraş’ta Bayramlaşma

Kahramanmaraş’ta Bayramlaşma

Kahramanmaraş’ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi.

Pandemi kuralları çerçevesinde kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte Kurban Bayramı’nın 2’nci gününde bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Valilik bahçesinde tertip edilen programda, vatandaşlar ve protokol üyeleri bayramlaştı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, bayramların kardeşliği ve yardımlaşma duygusunu güçlendirdiğini söyledi.

Uzun bir aradan sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Ünal, “Uzunca bir zamandan beri birlikte olmayı özlemiştik. Ama tabii birlikte olurken de maskeye, mesafeye, temizliğe dikkat etmemiz gerekiyor. Bugün hem Büyükşehir Belediye Başkanımız hem valimiz hem tüm siyasi partiler, STK’lar hep beraber büyük bir kardeşlik içerisinde bayramlaştık. Bayramlar bu yönüyle de bir kardeşlik, dayanışma, yardımlaşma anlamına geliyor. Bayramlarımız hep var olsun. Çünkü bayramlar bize insan olduğumuzu hatırlatıyor. Bayramlar bize yardımlaşmayı, paylaşmayı hatırlatıyor. Bu yüzden bayramlar çok kıymetlidir. İnşallah hep beraber sağlık, huzur, mutluluk içerisinde Allah bizi nice bayramlara çıkarsın.” diye konuştu.

Türkiye’nin aşılamada dünyada 8’inci sırada olduğunu ifade eden Ünal, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin sağlık sisteminin başarısı tartışılmaz. Mesela geçen hafta dağda bir çobanımız rahatsızlandı. Cep telefonuyla 112’yi aradı ve yarım saat içerisinde ambulans helikopterimiz gitti, çobanımızı dağdan aldı ve hastaneye yetiştirdi. 15-20 yıl önce Avrupa’da böyle şeyler oluyormuş diye konuştuğumuz ve imrendiğimiz şeylerdi. Şu anda Türkiye sağlık sisteminde Avrupa’yı geçmiş durumdadır. Salgın bütün dünyayı çok derinden etkiledi. Küresel ekonomide çok ciddi anlamda daralma yaşandı. Tedarik zincirlerinde sorunlar yaşanıyor. Dünya şu anda üretim bantlarında çok ciddi sorunlar yaşıyor. Bu anlamda Kahramanmaraş’ımız çok iyi. Kahramanmaraş’ımız geçtiğimiz 6 ay içerisinde 500 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Yani üretim açısından Kahramanmaraş’ımız son derece iyi. Kahramanmaraş özelinde baktığımızda sağlık altyapımızı tamamladık. Eğitim altyapımızı tamamladık. Ulaşım altyapımızı tamamladık. Şimdi büyükşehir belediyemiz şehir altyapısını tamamen elden geçiriyor. Bugün Türkiye’de AK Parti’yi Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirenlerin Türkiye ile ilgili biz şunu yapacağız dediğini hiç duydunuz mu? Bir vizyon ortaya koyduklarını gördünüz mü? Mesela sessiz sedasız 2 gün önce Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ile beraber Delta V aya insansız roket motoru deneyi yapıldı. Bu roket deneyi başarıyla sonuçlandı. Bugün Türkiye’ye CHP’den muhalefetin durduğu yerden baktığınızda büyük bir karamsarlık görüyorsunuz. Ama Türkiye’ye Fransa’dan Almanya’dan Hollanda’dan baktığınızda bir süper güç görüyorsunuz. Bu bayram bize birazda o özgüveni hatırlatıyor. Yani Türkiye’nin yeniden başarabileceğini, Türkiye’nin ayağa kalkarak bölgesinde lider konuma geldiğini hatırlatıyor.”

Muhalefet ciddi işlerle yapması gerektiğini ileri süren Ünal, “Eğer bir muhalefet bu ülkede milyonlarca genç sınava girmeden bir gün önce Katar yalanını söylüyor ve utanmadan bu Katar yalanını sürdürüyor ve o milyonlarca sınava giren gencin psikoloji hiç umurunda olmuyorsa, bir muhalefet bir FETÖ’cünün ürettiği sahte belgeyi alıp servis ediyor ve bu sahte belge üzerinden siyaset yapıyorsa, bu muhalefetin ciddi anlamda sorgulanması gerekiyor. Biz artık AK Parti olarak haftanın yalanları diye seri yayınlıyoruz artık. Bir muhalefet haftada 30-40 tane yalan söyler mi?” şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC) Başkanı Arslan Deveboynu, şunları kaydetti: “Bugün İslam aleminin Kurban Bayramı. Kurban Bayramı’nı idrak ettiğimiz şu günlerde tüm Müslümanların ve ülkemizin barış ve kardeşlik içerisinde olmasını diliyorum. Bugünlerde ülkemizin ve dünyamızın barışa, kardeşliğe ihtiyacı var. Barış, sevgi kardeşliğin yaşandığı, küskünlerin barıştığı gün olarak tüm İslam âleminin, Kahramanmaraşlı dostlarımızın, arkadaşlarımızın, hemşerilerimizin ve gazeteci camiasının bayramını kutluyorum.”

Programa, Vali Ömer Faruk Coşkun, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, diğer protokol mensupları ve vatandaşlar katıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner483