banner477

İleri Yaş Atölyesinde eğitimler başladı

İleri Yaş Atölyesinde eğitimler başladı

Büyükşehir Belediyesi tarafından 65 yaş üzeri vatandaşlara yönelik düzenlenen İleri Yaş Atölyeleri’nde eğitimler başladı. Çini seramik, müzik, sanat ve ileri yaş eğitimi olmak üzere 4 farklı branşta düzenlenen atölyelerle yaşlı vatandaşların sosyal hayata katılımlarının artırılması hedefleniyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmalarını sürdürüyor. Bir süre önce Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından açılışı gerçekleştirilen İleri Yaş Atölye eğitimlere başladı.

Kahramanmaraş Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla hayata geçirilen proje kapsamında, 65 yaş üstü vatandaşlar bir dizi atölye eğitimi alıyor.

Çini seramik, müzik, sanat ve ileri yaş eğitimi olmak üzere 4 branşta verilen eğitimlerle yaşlı vatandaşların bilişsel yönlerinin geliştirilip, günlük yaşam kalitesinin artırılması hedefleniyor.

Sürdürülen çalışma ile ilgili olarak Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, atölyelerin her yıl periyodik olarak devam etmesinin planlandığı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER