Güvenç; “Türkoğlu’daki yatırımları inceledik”

Güvenç; “Türkoğlu’daki yatırımları inceledik”

TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, “Türkoğlu Belediyemizin yaptığı yatırımları yerinde inceledik.” dedi.

Güvenç, beraberinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, AK Parti İl ve Türkoğlu İlçe yönetimi ile birlikte Türkoğlu ilçesine yapılan ve yapımı devam eden projeleri inceledi.

Türkoğlu Yolderesi Mahallesini ziyaret eden Güvenç, Mahalle muhtarı Mehmet Ayçiçek ve vatandaşlarla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi ve Türkoğlu Belediyesinin Mahallede yapmış olduğu çalışmaları yerinde inceledi, fikir alışverişinde bulundu.

Güvenç, Türkoğlu ilçesinin simgesi haline gelen Millet Meydanı çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılacak olan ikinci etabını incelemelerde bulundu. 

Daha sonra, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’un muhtarlara yeni kazandırmış olduğu muhtarlar dernek binasını ve Başkanı Hıdır İlyas Çiftçi'yi, ziyaret eden Güvenç, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Türkoğlu ilçesindeki ziyaretleri kapsamında Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'u makamında ziyaret eden Güvenç, İlçedeki yürütülen projeler ve çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Güvenç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu Mahir Ünal Caddesinin devamı olan Türkoğlu ve Ceceli Mahallesi Adana karayoluna bağlayacak bulvarın ikinci etap sıcak asfalt döküm çalışmalarını, Şekeroba Millet Meydanı, Karapınar Supark projesi, Değirmenpark projesi ve Kalepark projelerini yerinde inceledi.

Gazetecilere açıklamada bulunan Güvenç, “Gerek Büyükşehir belediyemizin, gerek Türkoğlu belediyemizin yaptığı yatırımları yerinde inceledik. İki Başkanımıza da şehrimiz adına şükranlarımı, teşekkürlerimi sunuyorum. Yeşilyöre vadisine gittik, Kahramanmaraş merkezde ne varsa bölgede o olduğunu gördük. Samimiyetle çalışınca bu sonuçları alabiliyorsunuz. Türkoğlu’muz öteden beri çok önemli bir ilçemiz, bir tarım kenti iken, bugün sanayi şehri haline geldi, metropol ilçe oldu. Birlikten güç doğar, birlikten bereket doğar, birlikten hizmet doğar, birlikten kuvvet doğar ve şehrimiz kazanır. Bunu yapmaya çalışıyoruz. Aynı şekilde de aynı kararlılıkla el birliği ile devam edeceğimizi halkımıza buradan bildirmek istiyorum. Bizim insanımız her türlü hizmetin en iyisine layık.” diye konuştu. 

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ise; “Türkoğlu’nda hem Büyükşehir belediyemizin, hem Türkoğlu belediyemizin, hem de hükümetimizin yaptığı projeleri yerinde görme ve anlatma fırsatı buldum. Bu zamana kadar ilçe belediye sınırlarımızda yaptığı projelerinden dolayı Büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Ankara’da her zaman hükümet yatırımları ile ilgili Celalettin Güvenç başkanım Türkoğlu’na özel ilgi ve hassasiyeti var. Türkoğlu son 8-10 yıl içerisinde Kahramanmaraş’a yakınlığı ve Büyükşehir yasası ile beraber büyüme tirendin girdi. Şuanda Doğu Akdeniz’in parlayan ilçelerinden bir tanesi yüze yakın sanayi var. İki tane organize sanayi var, gıda organize sanayide Büyükşehir belediyemizle beraber son beş yıldır çalışıyoruz, onu da sonuçlandırdık. Bu zamana kadar bizlere yaptığı yardımlardan dolayı Değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e ve İç İşleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’e ilçem adına teşekkür ederim.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER