EXPO'da Çerkes Bahçesi

EXPO'da Çerkes Bahçesi

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO 2023 için Çerkes Kültür Evi Kompleksi ve Adige Bahçesi için imzalar atıldı.

Kafkas Kültür Derneği binasında gerçekleştirilen programda, Mahçiçek, bir dünya projesi olan EXPO 2023 Kahramanmaraş, içerisinde yer alacak Çerkes Kültür Evi Kompleksi ve Adige Bahçesi Projesi için imza töreninde Kafkas Kültür Dernek Başkanı Bekir Sami Yavuz ile bir araya geldi.

EXPO 2023 sayesinde kentin çağ atlayacağı adını dünya duyuracağını ifade eden Mahçiçek, şunları kaydetti:

“2 haftadır EXPO tanıtım toplantılarımıza gerek merkezde gerekse ilçelerde devam ediyoruz. Öncelikle bu projeyi bileceğiz ki başkalarına da anlatabilelim. Bu proje Kahramanmaraş halkının projesidir. Hepimiz üzerimize düşeni yapacak ve alnımızın akıyla bu projeyi başarıyla sonuçlandıracağız. Kafkas Dernekleri Federasyon Genel Başkanı Sayın Yıldız Şekerci hanımefendi de bir video yayınlayarak, tüm dünya Çerkes halklarını Kahramanmaraş’a davet etti. Kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Projemizi tüm dünyadaki Çerkesler ilgiyle takip ediyor. Alanımızda açacağınız Çerkes Kültür Evi ve Adige Bahçesi hayırlı, uğurlu olsun diyorum.”

Kafkas Kültür Dernek Başkanı Bekir Sami Yavuz ise “Kültürümüzün tanıtımı, birlik ve beraberliği pekiştirmek adına bu fırsatı bize tanıyan Başkan Hanefi Mahçiçek’e teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle bir projeyi Kahramanmaraş’a kazandırdığı için de ayrıca Başkanı kutluyorum. Toplumumuzun geleceği için en iyisini hedefleyerek, yapacağımız bahçemizde projeler araştırıyoruz. Şimdiden hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

Atılan imzalar sonrası EXPO 2023 bilgilendirme ve tanıtım sunumu gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER