Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi gençlerin ilgi odağı oldu

Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi gençlerin ilgi odağı oldu

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin 2018 yılında hizmete sunduğu Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi, düzenlediği kurslar, ortaya koyduğu eğitim programları ve sosyal aktiviteler gençlerin ilgi odağı oldu.

Kahramanmaraş’ın en büyük gençlik merkezi olma özelliği taşıyan Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi, açıldığı günden bu yana yüzlerce öğrenciye çeşitli kurs aktiviteleriyle eğitim verdi.

Bu çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdüren gençlik merkezi, son olarak müzik kurslarıyla gençlerin gönlüne girdi.

Keman, bağlama ve gitar kursu çalışmalarının devam ettiği merkezde, öğrenciler eğitimlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, gençlik merkezinin aktivitelerine dikkat çekti.

Gençlerin aktivitelerden duydukları memnuniyeti dile getiren Okay, şunları söyledi:

“Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin her zaman yanında olduk. Onların eğitimlerinden sosyal aktivitelerine kadar her şeyi düşündük. Bu kapsamda bölgenin en büyük gençlik merkezini inşa ederek hizmete sunduk. Şuanda bu merkezde çeşitli kurslarda genç kardeşlerimize eğitimler veriliyor. Eğitim öğretime katkı sağlayacak aktiviteler yapıyoruz. Kahramanmaraşlı gençlerin gençlik merkezimizden daha fazla faydalanması adına çalışıyoruz. Şuanda müzik kurslarımız aktif olarak devam etmektedir. Bu kurslarda genç kardeşlerimiz müzik alanında çeşitli eğitimler almaktalar. Nota eğitiminden çeşitli enstrüman eğitimleri verilmektedir. Deneyimli, tecrübeli ve özverili eğitmenlerimizle bu kurslar başarılı bir şekilde devam etmektedir. Amacımız genç kardeşlerimizin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri, bu kurslar sayesinde öğrenme becerilerini artırmalarıdır.”

Gençlik yatırımlarının devam ettiğini ifade eden Okay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi’nin yanı sıra, Gazipaşa mahallemize büyük bir gençlik merkezi daha inşa ettik. Bu gençlik merkezimizde bölgemize hizmet verecek kapasite ve donanımdadır. İlçemizde ve Kahramanmaraş’ımızda yaşayan gençlerimiz bu merkezlerimizden diledikleri gibi faydalana bileceklerdir. Bu merkezlerimizin yanı sıra yine gençlerimizin istifadesine sunacağımız spor tesisleri ve kurs merkezleri yapıyoruz. İlçemize kazandırdığımız sosyal tesisler içerisinde etüt ve kurs merkezleri de planlıyoruz. Bu tesislerimizden çok amaçlı faydalanırken, gençlerimize de unutmadık. Ayrıca gençlerimize Kahramanmaraş’ın en büyük yüzme spor kompleksini inşa ediyoruz. Şuanda inşaat çalışmaları hızla devam eden bu tesis bittiğinde gençlerimizin gözde mekanları arasına girecektir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER