AKEDAŞ ekiplerinin zorlu kar mesaisi

AKEDAŞ ekiplerinin zorlu kar mesaisi

Kahramanmaraş ve Adıyaman’ın kırsal bölgelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, arızalara müdahale etmek için tüm önlemlerini alan Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. sahada zorlu kar mesaisini gece boyunca da sürdürdü.

Kahramanmaraş ve Adıyaman’ın yerleşim yerinin olduğu her metrekaresine hizmet götürmek hedefiyle 7 gün 24 saat görev başında olan Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. ekipleri, yüksek kesimlerde yağışı devam eden kar, tipi ve sağanak yağmur nedeniyle oluşabilecek arızalara anında müdahale etmek için aldığı tüm önlemlerini uygulamaya koydu.

Özellikle yüksek kesimlerde yağan karın oluşturabileceği arıza nedeniyle kesinti yaşanmaması için kırsalda şebekelerini kontrol eden ekipler, arazi araçları, kar motorları ve amfibi paletli kar aracı ile kar ve tipi altında kilometrelerce yol kat ederek arızalara anında müdahale ediyor.

Zorlu şartlara rağmen, yer yer hava muhalefetinden dolayı zarar gören elektrik dağıtım hatlarından kaynaklanan elektrik kesintilerini gidermeye çalışan ekipler, zarar gören hatları onarıp, şebeke elemanlarında meydana gelen arızaları gidererek kesintisiz enerji verilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Adıyaman’ın kuzey ve kırsal kesimlerinde de devam eden yağış nedeniyle oluşan arızalara anında müdahale edildi. Tüm önlemlerini alan kurumun, abonelerine kesintisiz enerji sunmak için 7 gün 24 saat sahada görev almaya devam edecekleri bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER