10 Kasım Atatürk’ün ölümünün 83. yıl dönümü

10 Kasım Atatürk’ün ölümünün 83. yıl dönümü

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 83. yılında Kahramanmaraş’ta düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Atatürk Meydanında gerçekleştirilen törende Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 83. yıl dönümünde Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşu ile başladı.

Daha sonra Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde devam eden anma programında Vali Coşkun program öncesinde protokol üyeleri ile birlikte, Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan resim sergisini gezdi.

Anma programında “Atatürk'ün Askeri Kişiliği” ile “Atatürk ve Devlet Adamlığı” konulu konuşmalar yapıldı.

Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi'nin hazırlamış olduğu Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Türk Gençliğinin Atatürk’e Cevabı Oratoryosu ile devam eden program, şiir dinletisi, zeybek oyunu ve Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirilmesi ile sona erdi.

Anma programına Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrenci ve öğretmenler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER