ŞEKER HASTALARININ İHTİYACINI SGK, KARŞILAMALIDIR

MHP’li Aycan’dan Sosyal Güvenlik Kurumuna talep: Şeker hastaları için hayati öneme sahip insülin ölçüm cihazları ile kan ölçüm cihazlarını SGK karşılamalı.

ŞEKER HASTALARININ İHTİYACINI   SGK,  KARŞILAMALIDIR
 

SGK, ŞEKER HASTALARININ İHTİYACINI KARŞILAMALIDIR

 

MHP’li Aycan’dan Sosyal Güvenlik Kurumuna talep:  Şeker hastaları için hayati öneme sahip insülin ölçüm cihazları ile kan ölçüm cihazlarını SGK  karşılamalı.

 

AYCAN, İNSÜLİN ÖLÇÜM CİHAZLARINI SGK KARŞILAMALI.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda Katip Üye olan Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan şeker hastalarının sorunlarına da çözüm aradı.

Aycan “Şeker hastalarının sorunlarını yakından biliyoruz.  Özellikle Tip1 Şeker Hastalığı çocukluk döneminde ortaya çıkan ve ömür boyu süren bir hastalıktır. Hastalık günde ortalama 10 – 15 kez kan şekeri ölçümü ve 2 – 4 kez insülin enjeksiyonu gerektiren bir durumdur. Bu takip ve tedavi, komplikasyonların önlenmesi ve hastanın ömrü açısından zorunludur. Bu hastalar için strip, glukometre, insülin ve enjektör zorunlu ihtiyaçlarıdır. Gelişen teknoloji ile sürekli kan şekeri ölçümü cihazı, sensör ve insülin enjeksiyonu yapan pompa gibi cihazlar devreye girmiş ve hastanın hayatını kolaylaştırmış, tedavide etkinlik sağlamıştır. Bu enjeksiyonların; insülin pompası cihazı, sürekli kan şeker ölçüm sensörleri, güvenilir kan şeker ölçüm cihazları ve stripleri SGK tarafından tam olarak acilen karşılanması  gerekmektedir.” dedi.

Aycan, şeker hastalarının bu sorunlarını Sosyal Güvelik Kurumuna resmen ilettiklerini belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 03:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER