YALÇIN: TEZKEREYE MİLLİ MESELE OLMASI ADINA DESTEK VERDİK

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, TBMM'de kabul edilen tezkereye ilişkin, ''Tezkereye, milli mesele olması adına destek verdik'' dedi

05 Ekim 2012 Cuma 19:07
YALÇIN: TEZKEREYE MİLLİ MESELE OLMASI ADINA DESTEK VERDİK

Yalçın, bir düğün salonunda düzenlenen ''MHP İl Başkanları Bölge İstişare Toplantısı'nda, tezkereye ''güney bölgeden terör ihracına karşı bu coğrafyanın kontrol altına alınabilmesi amacıyla'' bir yıllık süre için destek verildiğini belirtti. 
Yeni bir terör olgusunun önüne geçilmesi gerektiğini, ''yeni Kandil ve Mahmur oluşmaması adına'', ''Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgeyi kontrol etmesi'' düşüncesiyle bu yetkiye destek verildiğini ifade eden Yalçın, şöyle konuştu: 
''Bu verilen destek ve yetki, bir savaş ilanı değildir. Burada söz konusu olan Suriye'den ihraç edilebilecek terörün önlenebilmesi adına 900 kilometre olan bu sınırlarımızın güvenlik altına alınmasıdır. Bu güvenliğin olabilmesi için de buralarda güvenlik kuşakları ya da tampon bölgeler oluşması gerekir. Bunu yapacak güç, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde vardır. Tezkereye, milli mesele olması adına destek verdik.'' 
Yalçın, MHP'nin iktidarın mahalli idareler seçiminin öne alınmasına ilişkin teklifine de destek verdiklerini, önümüzdeki 3 yılın Türkiye açısından çok önemli olduğunu vurguladı. 
İktidarın yerel seçimlerin 5 ay öne alınma teklifini uzlaşmayla kabul ettiklerini anımsatan Yalçın, ''Önümüzdeki 3 yıllık süreçte bu kanun gerçekleştiği takdirde, siyasi partiler millet huzurunda bir sınav verecek. 2013'te yerel seçimler, 2014'te Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 2015 yılında ise tekrar genel seçimler yapılacaktır. Bu süreçte, bu asil millet Türkiye'nin geleceğiyle alakalı çok önemli kararlara imza atacaktır. Kullanacağı oyla bu ülkenin nereye gideceğine, farklı bir şekilde başkalaşıp başkalaşmayacağına karar verecektir'' diye konuştu. 
Yalçın, MHP'nin 10. Olağan Büyük Kurultay sürecinin sıkıntılı geçtiğini, bu sıkıntının Türkiye meseleleriyle alakalı olduğunu belirterek, kurultaydan sonra amaçlarının parti ve kadrolarını 3 yıllık seçim sürecine hazırlamak olduğunu kaydetti. 
Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye ve Kilis il başkanları ile partililerin de katıldığı toplantı, konuşmanın ardından basına kapalı devam etti. 
     

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv