banner431

Mahçiçek’ten Gazeteciler Günü mesajı

Mahçiçek’ten Gazeteciler Günü mesajı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında “tüm gazeteci kardeşlerimizin gününü kutluyor, çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Mahçiçek, Basın mesleğini icra edenlere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 tarihinde kabul edilmesinin Türkiye’ye özgü bir gün olduğunu belirtti.

Zor şartlarda kamuoyunun bilgilendirmesi için çalışan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlayan Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Teknolojinin gelişmesiyle günümüzde çok daha büyük bir misyona sahip olan basın, halkın doğru ve tarafsız bilgilendirilmesi ve vatandaşın haber alma hakkının korunması için önemli bir kamuoyu görevini yerine getirmektedir. Artık ülkemiz ve dünyadaki gelişmelere bir tıkla ulaşılması sayesinde ilkeli gazetecilik, doğru ve tarafsızlık habercilik daha da önem kazanmıştır. EXPO 2023 Onikişubat Kahramanmaraş ile markalaşma yolunda, şehrimizin gelişimi ve tanıtımı için yerel basınımızın büyük katkı sağladığı bir gerçektir. Kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Kamuoyunun doğru haber alma ve bilgi edinme hakkı için zorlu koşullar altında çalışan, basın etik kuralları doğrultusunda görevlerini yerine getiren tüm basın mensubu arkadaşlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” kutlar, çalışma hayatlarında başarılar dilerim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner449

banner426

banner432