banner422

Mahçiçek, “ortak bir gelecek inşa etmek zorundayız”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Ermenistan ordusunun Tovuz ilindeki saldırıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Mahçiçek, “ortak bir gelecek inşa etmek zorundayız”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Ermenistan ordusunun Tovuz ilindeki saldırıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Mahçiçek, Ermeni diasporasının ve Ermeni saldırganlığının dünya gündemine bir kez daha getirildiğini söyledi.

Bir hayalin peşinde yol kat etmeye çalışan Ermeniler, kendilerine karşı bir soykırım yapıldığı yalanını tüm dünyaya kabul ettirmeye çalıştıklarını ifade eden Mahçiçek, şunlara kaydetti:

“Özellikle Amerika ve Avrupa’da yaşayan diaspora Ermenileri, sürekli olarak bu yalanı gündemde tutmaya çaba göstermektedir. Asılsız Ermeni iddialarını gündemde tutmaya çalışanlar, dengelerin değiştiği bugünün dünyasında, Türkiye ve Ermenistan ilişkilerinin gelişmesine engel olmakta, bu suretle aslında Ermeni halkına zarar vermektedirler. Tarihi sorunları kaşımak, hiçbir zaman toplumlara yarar sağlamaz. Tam tersine ülkeler arasında dostluk ve barışın inşasına engel olur. Barışın ve dostluğun yeryüzüne yeniden hakim olması için, ortak bir gelecek inşa etmek zorundayız. Makul olan yol, Ermenistan’ın saldırgan politikasına derhal son vermesidir. Ermenistan ve Azerbaycan’ın yeni bir yol haritası oluşturmasıdır. Unutulmamalıdır ki Türkiye, Azerbaycan ile iki devlet tek millettir. Uluslararası platformlarda Türkiye her daim kardeş Azerbaycan’ın yanında yer alacak ve onun haklarını savunacaktır. Türkiye, Azerbaycan’a karşı yapılacak olan fiziki her saldırıyı kendine yapılmış bir saldırı kabul edecek ve misli ile cevap verecektir. Ancak şu da bilinmelidir ki, buradaki olmazsa olmazımız Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’ı derhal sahiplerine teslim etmesidir.”

12-16 Temmuz tarihlerinde Ermenistan ordusunun, sınırdaki stratejik yükseklikleri ele geçirmek için saldırdığı Azerbaycan Ordusu’nda, 1'i tümgeneral olmak üzere 8 asker şehit olmuş, köylere yaptığı saldırı sonucu bir sivil yaşamını yitirmişti.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER